PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław wypowiada umowę wykonawcy stadionu

  • AW/PAP    3 października 2012 - 19:08
Wrocław wypowiada umowę wykonawcy stadionu

Władze Wrocławia podjęły decyzję o wypowiedzeniu umowy wykonawcy stadionu. Ostatnie prace wykończeniowe, których w terminie nie wykonał Max Boegl dokończy wykonawca wybrany w przetargu.
Max Boegl nie dotrzymał terminów ukończenia prac objętych umową. Nadal nie działa w pełni elektroniczny system zarządzania obiektem. Nie wykonano także niektórych prac wykończeniowych powierzchni biurowych. Nowy wykonawca zostanie wyłoniony w przetargu - informuje wrocławski magistrat.

Czytaj też: Samorządowe inwestycje padną jak znane firmy?

Jak powiedział podczas konferencji prasowej wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj, główną przyczyną zerwania umowy było niedotrzymanie terminu zakończenia prac na stadionie. "Firma Max Boegl miała już naprawdę niewiele do wykonania, ale od wielu miesięcy tego nie robiła. Na dokończenie wszystkich prac ogłoszone zostaną nowe przetargi, co stanie się prawdopodobnie w połowie miesiąca" - dodał Bluj.

Max Boegl to druga firma budująca stadion, z którą władze miasta zerwały umowę. Pod koniec grudnia 2009 r. Wrocław wypowiedział umowę polsko-greckiemu konsorcjum pod przewodnictwem Mostostalu Warszawa S.A, a prezydent Rafał Dutkiewicz powiedział wówczas, że kontrakt został zerwany, ponieważ firma nie była w stanie zakończyć budowy w wyznaczonym terminie.

Umowę z nowym wykonawcą, niemiecką firmą Max Boegl, podpisano w połowie stycznia 2010 r. i wówczas znalazł się w niej zapis, że stadion ma zostać wybudowany do połowy 2011 r. Termin ukończenia prac wielokrotnie przesuwano, a na samym obiekcie kilkukrotnie protestowali także podwykonawcy, którzy domagali się wypłaty zaległych pieniędzy.

Ostatecznie w trakcie mistrzostw na stadionie odbyły się trzy mecze, ale już w lipcu 2012 r., wobec przeciągających się prac wykończeniowych, Wrocław wypowiedział firmie Max Boegl aneks do umowy dot. terminu zakończenia inwestycji. Miasto chce 65 mln zł z sumy gwarancyjnej zdeponowanej przez wykonawcę w banku, a spór ten rozstrzygnie sąd.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Łupek, 2012-10-03 22:42:05

    Tak.Umów trzeba dotrzymywać.Niektóre w istocie są nie do wypowiedzenia.Choćby nie wiem co!!!???
  • IDOL, 2012-10-03 22:25:23

    niektóre umowy są nie do wypowiedzenia