PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocław zamieni ulice na parkingi

  • PAP    23 lutego 2012 - 15:14
Wrocław zamieni ulice na parkingi

Ok. 9 tys. tymczasowych miejsc parkingowych zostanie przygotowanych dla kibiców w czasie piłkarskich mistrzostw Europy we Wrocławiu. Na parkingi zostanie zamienionych część dwupasmowych ulic na terenie całego miasta.
Jak powiedziała w czwartek dyrektor biura ds. Euro 2012 wrocławskiego Urzędu Miasta (zabierz głos/oceń prezydenta) Hanna Domagała, w czasie turnieju zmieniona zostanie organizacja ruchu samochodowego, zwłaszcza w okolicy Starego Miasta i stadionu piłkarskiego.

W dni meczowe część ulic prowadzących do zlokalizowanej w Rynku strefy kibica będzie zamknięta dla ruchu, a na terenie całego Starego Miasta obowiązywał będzie zakaz parkowania.

- Nie oznacza to, że ta część Wrocławia zostanie całkowicie zamknięta dla samochodów na czas mistrzostw. Największe ograniczenia będą obowiązywały jedynie przez kilka dni czerwca - podkreśliła Domagała.

Kierowcy będą się także musieli przygotować na spore zmiany w organizacji ruchu na ulicach prowadzących z centrum do stadionu, m.in. na ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Legnickiej. Jeden pas jezdni na tej trasie zostanie wyłączony z normalnego ruchu i przeznaczony dla pojazdów komunikacji miejskiej oraz służb porządkowych i ratowniczych.

Z kolei na części ulic dwupasmowych na terenie całego miasta, m.in. na ul. Zaporoskiej i Ślężnej, połowa jezdni zostanie przeznaczona na tymczasowe parkingi. W sumie do dyspozycji kibiców w czasie Euro 2012 ma być ok. 9 tys. miejsc postojowych. Fani chcący dojechać na stadion będą mogli skorzystać z autobusów, tramwajów i pociągu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • czytelnik, 2012-02-24 08:19:46

    Zobaczcie mądrale z ław radnych miejskich i prezydenckich nie tylko Szczecina , kto pracuje dla swojej spoleczności , dla swoich wyborców i kto jest w czołówce rozwoju miast - Wrocław ! i zwracam uwagę na fakt że na tym terenie nie przeszkadza fakt " zaniedbanych reform "