PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławska Strefa Kibica będzie większa?

  • PAP    11 czerwca 2012 - 16:24
Wrocławska Strefa Kibica będzie większa?

Władze Wrocławia rozważą powiększenie działającej na Rynku Strefy Kibica - poinformował w poniedziałek rzecznik magistratu Paweł Czuma. Decyzja ma zapaść w środę, czyli dzień po rozgrywanym we Wrocławiu meczu Czechy-Grecja i transmisji spotkania Polska-Rosja z Warszawy.
Pod uwagę brana jest niezajęta jeszcze przez Strefę przestrzeń obok kościoła św. Marii Magdaleny oraz w ul. Szewskiej. Zmieściłoby się tam dodatkowo kilka tysięcy kibiców.

Władze miasta zaczęły zastanawiać się nad powiększeniem przewidzianej na 30 tys. osób Strefy po tym, jak w piątek wypełnili ją kibice chcący obejrzeć na telebimach rozgrywany w Warszawie mecz Polska-Grecja. Krótko przed rozpoczęciem meczu Strefa została - ze względów bezpieczeństwa - zamknięta, a zawiedzeni kibice krążyli wokół, próbując znaleźć otwarte wejście.

Jak przekazał w poniedziałek prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, po pewnym czasie bramki znów otwarto i czekający na zewnątrz kibice dostali się do środka. Wobec tej sytuacji pojawiły się jednak apele - również medialne - by Strefę Kibica na Rynku powiększyć.

"Decyzja zostanie podjęta w środę rano podczas spotkania Miejskiego Sztabu Operacyjnego. Brane pod uwagę będzie m.in. to, ile osób obejrzy w Strefie oba wtorkowe mecze, prognozy pogody oraz ewentualne uwagi służb" - zapowiedział podczas poniedziałkowego briefingu we Wrocławiu Czuma.

"Mamy już sprawdzone m.in. ile czasu zajmie nam przygotowanie dodatkowej części Strefy, mamy już zidentyfikowanych ludzi i firmy, które mogłyby taką Strefę dodatkowo wybudować. Jeśli będzie taka potrzeba, na pewno to zrobimy" - zapewnił rzecznik.

Czuma przypomniał, że przed rozpoczęciem mistrzostw niektóre media oceniały, że wrocławska Strefa jest za duża i niepotrzebnie zajmuje dużą część Rynku.

Rzecznik zaznaczył też, że do dyspozycji ciągle pozostają inne strefy kibica w mieście - przy Hali Ludowej (na ok. 7 tys. osób - organizowana przez klub Śląsk Wrocław) oraz przy ul. Lotniczej (w pobliżu Stadionu Miejskiego). Żadna z nich dotąd nie została całkowicie wypełniona.

W niedzielę - mimo deszczowej i chłodnej pogody - przez Strefę Kibica na Rynku przewinęło się łącznie ok. 11 tys. osób, jednorazowo najwięcej było ich 5 tys. Od początku mistrzostw frekwencja sięgnęła tam już 150 tys. kibiców - to drugi wynik w kraju po strefie warszawskiej.

W poniedziałek rzecznik magistratu odniósł się też do piątkowego incydentu, w którym niektórzy pracownicy ochrony przy jednej z bramek Strefy przez chwilę szarpali się z czeskimi kibicami.

"Szefostwo tej firmy zostało zobligowane, by przeprowadzić rozmowy dyscyplinujące z tymi pracownikami i informacyjno-szkoleniowe ze wszystkimi pozostałymi" - zapewnił Czuma.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.