PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławska Strefa Kibica powiększona

  • PAP    16 czerwca 2012 - 09:00
Wrocławska Strefa Kibica powiększona

Powiększona Strefa Kibica na wrocławskim Rynku i dodatkowy telebim czekają na kibiców, którzy będą oglądać transmisję meczu Polska-Czechy. Pierwotnie strefa była przygotowana na 30 tys. osób, teraz mecz będzie mogło obejrzeć nawet 40 tys. fanów.
Zamontowanych zostanie także pięć dodatkowych telebimów poza strefą: jeden na pierzei północnej Rynku oraz cztery na placu przed Kościołem św. Marii Magdaleny. Takie ustawienie telebimów da możliwość obejrzenia meczu dodatkowym ok. 12-15 tys. kibiców, którzy nie zmieszczą się do strefy.

Czytaj też: Zakaz manifestacji w pobliżu Strefy Kibica

Władze miejskie szacują, że na Rynku w strefie i poza nią mecz polskiej reprezentacji zechce obejrzeć ok. 50 tys. Polaków i Czechów.

Natomiast we wszystkim trzech strefach w mieście: na Rynku, pod Halą Stulecia i na ul. Lotniczej, na stadionie i w innych publicznych miejscach miasta, mecz - według szacunków - obejrzy 150 tys. osób.

Wtorkowy mecz Polska-Rosja obejrzało we Wrocławiu 150 tys. kibiców. Podczas jednej z konferencji prasowych wiceprezydent Wrocławia Michał Janicki mówił, że sobota będzie dla miasta dniem newralgicznym z kilku powodów.

Spotkanie Polska-Czechy może zechcieć obejrzeć nawet więcej osób, bowiem będzie to mecz ostatniej szansy dla drużyn grupy A. Ponadto zostanie rozegrany w dniu wolnym od pracy.

Władze miejskie zdecydowały się powiększyć Strefę Kibica na wrocławskim Rynku właśnie po wtorkowym meczu Polska-Rosja, kiedy to do strefy przyszedł komplet kibiców. Podobnie komplet kibiców przybył na wcześniejszy inauguracyjny mecz Polska-Grecja.

Obecnie nie wiadomo ilu Czechów przyjedzie do Wrocławia. Na wcześniejsze mecze czeskiej reprezentacji przyjeżdżali głównie ci, którzy mieli bilety na Stadion Miejski we Wrocławiu.

W samych strefach niewielu Czechów oglądało mecze swojej drużyny. Wiadomo, że na sobotnie spotkanie na stadion przyjedzie ok. 10 tys. czeskich kibiców, bo tyle mają biletów. Ilu będzie w strefach, władze miejskie nie potrafią oszacować.

Polaków na stadionie będzie prawie 30 tys.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.