Wrocławski dworzec nie będzie gotowy na Euro?

Z powodu prac konserwatorskich ścian remont dwóch pomieszczeń na wrocławskim Dworcu Głównym zakończy się po Euro 2012 r. Według PKP nie będzie to miało wpływu na funkcjonowanie dworca i obsługę pasażerów podczas turnieju.
Wrocławski dworzec nie będzie gotowy na Euro?

Jak powiedział we wtorek rzecznik prasowy PKP S.A. we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, remont wszystkich obiektów na Dworcu Głównym związanych z obsługą podróżnych zakończy się przed Euro 2012. - Będą gotowe wszystkie perony, hol dworca, kasy oraz plac przy dworcu i parking podziemny - mówił Sarna.

Rzecznik zapewnił, że prace konserwatorskie w dwóch pomieszczeniach, w których odsłonięto polichromię (wielobarwną ozdobę malarską ścian), w żaden sposób nie zakłócą obsługi pasażerów.

- Jedno z tych pomieszczeń ma przeznaczenie komercyjne, a drugie to sala wielofunkcyjna. Zależy nam na tym, żeby oprócz nominalnej funkcji, czyli obsługi pasażerów, dworzec zachował swoje historyczne piękno i wartościowe elementy architektoniczne np. polichromie i zdobienia - mówił Sarna.

Remont wrocławskiego Dworca Głównego rozpoczął się w kwietniu 2010 r. Prace prowadzi konsorcjum pod przewodnictwem firmy Budimex. Inwestycja zakłada m.in. remont budynku dworca, placu przed obiektem, peronów i wiat. Koszt inwestycji to ok. 324 mln zł. Do tej pory do użytku oddano trzy wyremontowane perony.

Pierwsze budynki Dworca Głównego we Wrocławiu (zabierz głos/oceń prezydenta) powstały w połowie XIX w. Zaprojektował je Architekt Królewski Kolei Górnośląskich Wilhelm Grapow. Na przełomie XIX i XX wieku dworzec został przebudowany. Jego fasada utrzymana jest w stylu angielskiego neogotyku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Może,może ! To jest skomplikowany proces !

Heft, 2011-12-13 22:05:30 odpowiedz

jak to może być dworzec niegotowy?

Czarnoka, 2011-12-13 21:51:45 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE