PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławski peron po modernizacji

  • PAP    11 grudnia 2011 - 15:24

Peron 1 Dworca Głównego PKP we Wrocławiu został po modernizacji udostępniony podróżnym w niedzielę. Obecnie na wciąż modernizowanym dworcu można korzystać z czterech peronów: 4, 5, 6 oraz 1.
Peron 1 jest trzecim po peronie 4 i 5 zmodernizowanym peronem dworca Wrocław Główny. Prace na peronie 1 rozpoczęto po koniec marcu tego roku.

"Podróżni dostają się na niego, podobnie jak na peron 4 i 5 przez Pawilon Południowy i dalej przez zabezpieczone przejście w tunelu. Wejście na peron 6 tak jak dotychczas odbywa się z poziomu ul. Suchej" - mówił Bartłomiej Sarna, rzecznik prasowy PKP we Wrocławiu.

Dodał, że pociągi wjechały na peron 1 wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy. I choć z powodu modernizacji dworca pierwsze wrażenie po dotarciu na niego jest nie najlepsze i sprawia wrażenie wielkiego chaosu, to jednak podróżni dobrze sobie radzą i potrafią poruszać się po wielkim placu budowy jaki jest wrocławski dworzec.

Przed wejściem na dworzec stoi dużą tablica informacyjna, która zwykle stanowi centralny punkt każdego dworca. Dlatego też wyjeżdżający z wrocławskiego dworca pasażerowie ustawiają się pod nią i czekają aż na tablicy zostanie wyświetlony ich pociąg. Później tunelem udają się na swój peron. Ci, którzy nie chcą stać na dworze mogą czekać w tunelu na komunikat z głośników.

Regionalni przewoźnicy wprowadzili w nowym rozkładzie dziesięć nowych połączeń kolejowych na Dolnym Śląsku. Połączenia Przewozów Regionalnych - największego przewoźnika w regionie - będzie obsługiwać 321 pociągów.

Jak informował Andrzej Piech z Dolnośląskiego Zakładu Przewozy Regionalne, przewoźnik uruchomi nowe połączenia m.in. z Międzylesia (Dolnośląskie) do Olsztyna, Z Białegostoku do Międzylesia czy z Jeleniej Góry do Rzeszowa.

W nowym rozkładzie znalazło się również połączenie z Wrocławia do Pardubic oraz połączenie aglomeracyjne Wrocław-Strzelin.

Drugim z regionalnych przewoźników są Koleje Dolnośląskie. Jak powiedział  Tomasz Kloc, dyrektor ds. handlowych Kolei Dolnośląskich, przewoźnik w nowym rozkładzie wprowadził trzy nowe połączenia:: Wrocław Główny-Jelcz Laskowice, Wrocław Główny-Wołów oraz Jelenia Góra-Zgorzelec.

W przypadku połączenia Jelenia Góra-Zgorzelec na odcinku Lubań-Zgorzelec wznowienie przewozów pasażerskich nastąpi po kilkuletniej przerwie

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.