Wrocławski Stadion Olimpijski będzie jak nowy

• Warta około 130 mln zł renowacja wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego przynosi coraz bardziej zauważalne efekty.
• Najbardziej w oczy rzucają się nowe trybuny po zachodniej stronie i stalowa konstrukcja nad nimi.
Wrocławski Stadion Olimpijski będzie jak nowy
Nowe trybuny Stadionu Olimpijskiego zapewnią o wiele lepszą widoczność (fot.wroclaw.pl)

Nowe trybuny zapewnią o wiele lepszą widoczność. Są wyższe i bliżej przesunięte do toru żużlowego i murawy. Jednak nie oznacza to, że po wschodniej stronie obiektu nic się działo. Ta część została poddana gruntownej renowacji.

Wymogi konserwatorskie dotyczące zabytku spowodowały, że przeprowadzone tutaj działanie były bardzo żmudne i pracochłonne. Poza odnowieniem samych trybun trzeba było naprawić przedwojenny betonowy szkielet zadaszenia.

Drewniane ławki zastąpią nowoczesne krzesełka na wszystkich trybunach. Tego wymagają współczesne przepisy.

Wymogi konserwatorskie dotyczące zabytku spowodowały, że przeprowadzone działanie są bardzo żmudne i pracochłonne (fot.wroclaw.pl)
Wymogi konserwatorskie dotyczące zabytku spowodowały, że przeprowadzone działanie są bardzo żmudne i pracochłonne (fot.wroclaw.pl)

Praktycznie kończy się renowacja elewacji i wieży zegarowej. Te prace rozpoczęły się najwcześniej. Najtrudniejszą ich częścią było odtworzenie zniszczonych fragmentów murów. Prowadzone w różnych okresach przeróbki, np. wymiana okien, powodowały poważne ubytki. Trzeba było je uzupełnić cegłą identyczną z tą zastosowaną w oryginale. Podobnie z samą stolarką, która też musi odpowiadać pierwotnym założeniom architektonicznym.

Obecnie trwa wykańczanie wnętrz. Na remont czekają środek stadionu i jego otoczenie. To na koniec inwestycji. W najbliższym czasie zamontowana zostanie membrana, która stanowić będzie zadaszenie nowych trybun po zachodniej stronie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE