PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławski Stadion Olimpijski będzie jak nowy

  • pt    12 maja 2016 - 08:08
Wrocławski Stadion Olimpijski będzie jak nowy
Nowe trybuny Stadionu Olimpijskiego zapewnią o wiele lepszą widoczność (fot.wroclaw.pl)

• Warta około 130 mln zł renowacja wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego przynosi coraz bardziej zauważalne efekty.
• Najbardziej w oczy rzucają się nowe trybuny po zachodniej stronie i stalowa konstrukcja nad nimi.
Nowe trybuny zapewnią o wiele lepszą widoczność. Są wyższe i bliżej przesunięte do toru żużlowego i murawy. Jednak nie oznacza to, że po wschodniej stronie obiektu nic się działo. Ta część została poddana gruntownej renowacji.

Wymogi konserwatorskie dotyczące zabytku spowodowały, że przeprowadzone tutaj działanie były bardzo żmudne i pracochłonne. Poza odnowieniem samych trybun trzeba było naprawić przedwojenny betonowy szkielet zadaszenia.

Drewniane ławki zastąpią nowoczesne krzesełka na wszystkich trybunach. Tego wymagają współczesne przepisy.

Praktycznie kończy się renowacja elewacji i wieży zegarowej. Te prace rozpoczęły się najwcześniej. Najtrudniejszą ich częścią było odtworzenie zniszczonych fragmentów murów. Prowadzone w różnych okresach przeróbki, np. wymiana okien, powodowały poważne ubytki. Trzeba było je uzupełnić cegłą identyczną z tą zastosowaną w oryginale. Podobnie z samą stolarką, która też musi odpowiadać pierwotnym założeniom architektonicznym.

Obecnie trwa wykańczanie wnętrz. Na remont czekają środek stadionu i jego otoczenie. To na koniec inwestycji. W najbliższym czasie zamontowana zostanie membrana, która stanowić będzie zadaszenie nowych trybun po zachodniej stronie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.