PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławskie eldorado

  • Przegląd prasy/Polska Gazeta Wrocławska    9 stycznia 2011 - 11:39
Wrocławskie eldorado

We Wrocławiu wyrastają jak grzyby po deszczu nowe instytucje finansowe. Także banki wybierają chętnie stolicę Dolnego Śląska jako lokalizację swoich centrali. Z czego to wynika?
Europejski Fundusz Leasingowy, Getin Noble Bank, Euro Bank, Bank Zachodni WBK, Lukas Bank czy Santander Consumer Bank łączy jedno - wszystkie mają w Polsce centrale i siedziby we Wrocławiu. Takie nagromadzenie nie wzięło się jednak znikąd.

- To przede wszystkim zasługa trzech liderów: Leszka Czarneckiego, Mariusza Łukasiewicza i Bernarda Afeltowicza oraz związanych z nimi ludzi. To oni stworzyli podwaliny pod potęgę bankowości we Wrocławiu - uważa Tomasz Gondek, dyrektor Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Jego zdaniem zainwestowany kapitał, również ten ludzki, z roku na rok przynosił coraz większe profity i właśnie tym sposobem stolica Województwa Dolnośląskiego stała się centralą instytucji finansowych.

Wrocław przyciąga nowych inwestorów łatwiejszym dostęp do wykwalifikowanej kadry menedżerskiej, a i koszty prowadzenia działalności są niższe niż  np. w Warszawie, czy Krakowie.

Również dla miasta przynosi to wymierny efekt. Wykształceni specjaliści mają gdzie się rozwijać, dobrze zarabiają, a co za tym idzie tworzą popyt na lokalnym rynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Tereska, 2011-01-09 18:47:06

    U nas el dorado to Zagłębie!!! Ha ha ha! Nie można wytrzymac...nie da sie żyć! Można oszaleć