PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławskie lotnisko - Budową Roku 2012

  • PAP    25 czerwca 2013 - 22:26
Wrocławskie lotnisko - Budową Roku 2012

Nowy terminal pasażerski wrocławskiego lotniska został nagrodzony tytułem ,,Budowa Roku 2012". W konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną minionego roku obiekt rywalizował z blisko 60 projektami z całej Polski.
Konkurs "Budowa Roku" jest jednym z najbardziej prestiżowych przeglądów osiągnięć polskiego budownictwa. Jego organizatorem jest Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa we współpracy z ministerstwem transportu oraz Głównym Urzędem Nadzoru Budowlanego. W XXIII edycji przedsięwzięcia o nagrodę rywalizowało 58 inwestycji z całej Polski. Nagrody wręczono we wtorek w Warszawie.

Jak powiedział w środę kierownik projektu budowy Portu Lotniczego Wrocław Przemysław Marcinkowski, w środowisku nagroda bywa czasem nazywana budowlanym Oscarem. "Wręczają ją eksperci branży budowlanej, a ocenie podlega szereg elementów - od jakości wykonania, funkcjonalności, poprzez zastosowanie w obiekcie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, aż po umiejętne współdziałanie inwestorów, projektantów i wykonawców w trakcie realizacji inwestycji. Dlatego tytuł Budowy Roku 2012 dla wrocławskiego lotniska to dla nas ogromny zaszczyt i prestiż" - dodał Marcinkowski.

Wrocławski terminal został oddany do użytku w marcu 2012 roku jako pierwszy z obiektów powstających i modernizowanych w związku z EURO 2012. Wyróżnia się szklaną bryłą o rekordowej kubaturze 330 tys. m sześc. oraz falistym dachem, który przypomina klawisze fortepianu wprawione w ruch. Terminal korzysta z najnowocześniejszych rozwiązań. Powstawał 29 miesięcy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Wrocławianin, 2013-06-26 12:19:58

    PRowy bełkot. A żeby dolecieć w jakieś fajne miejsce trzeba i tak korzystać z Berlina albo innych okolicznych lotnisk.