PARTNER PORTALU
  • BGK

Wrocławskie lotnisko z nowym terminalem

  • PAP    28 lutego 2012 - 17:18
Wrocławskie lotnisko z nowym terminalem

Nowy terminal wrocławskiego lotniska, który jest jedną z kluczowych inwestycji przygotowywanych na mistrzostwa Euro 2012, został we wtorek oddany od użytku. Pierwsi pasażerowie skorzystają z niego najprawdopodobniej 11 marca.
Jak powiedział prezes wrocławskiego Portu Lotniczego Dariusz Kuś, we wtorek nadzór budowlany wydał zgodę na użytkowanie terminalu. "Obecnie trwa instalacja ostatnich urządzeń i udostępnianie pomieszczeń najemcom. W najbliższym czasie powinniśmy dostać finalną zgodę na użytkowanie od Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Liczymy, że pierwsi pasażerowie skorzystają z nowego terminalu w weekend 10-11 marca" - powiedział Kuś.

Z okazji ukończenia inwestycji we wtorek wieczorem na terenie nowego terminalu odbędzie się specjalna gala z udziałem władz miejskich i wojewódzkich oraz przedstawicieli UEFA.

Koszt budowy nowego terminalu to mniej więcej 300 mln zł. Obiekt będzie mógł obsłużyć niemal 3 mln pasażerów rocznie, a po dalszej rozbudowie zaplanowanej na lata 2017-19, nawet 7 mln rocznie. W obiekcie znajdują się m.in. 22 stanowiska odprawy biletowo-bagażowej i 7 stanowisk kontroli bezpieczeństwa.

Umowę na budowę terminalu podpisano pod koniec lipca 2009 r., pierwsze prace ziemne rozpoczęły się pod koniec sierpnia 2009 r. Pierwotnie budowa miała zostać ukończona w połowie 2011 r. Zakończenie prac opóźniło się jednak o kilka miesięcy po tym, jak z powodu podwyższenia poziomu wód gruntowych konieczne okazało się rozbudowanie systemu odwodnienia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.