Wschodnia obwodnica Wojnicza za 50 mln

Wojnicz w woj. małopolskim będzie miał wschodnią obwodnicę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975, biegnącej od Dąbrowy Tarnowskiej do Zakliczyna. W piątek rozpoczęła się budowa trasy, której koszt ma przekroczyć 50 mln zł.
Wschodnia obwodnica Wojnicza za 50 mln
Jak ocenił wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, dzięki nowej obwodnicy polepszy się komfort podróży oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Wojnicza i miejscowości ościennych: Wielkiej Wsi, Dębiny Łętowskiej i Dębiny Zakrzowskiej. Zostanie on przeniesiony na obrzeża, w okolice m.in. rozwijającej się strefy przemysłowej Zielony Park Przemysłowy w Wojniczu.

Czytaj też: Będzie obwodnica w Wojniczu

Całkowita wartość projektu to około 50,5 mln zł. Blisko 39 mln zł z tej sumy to unijna dotacja z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zakończenie prac planowane jest na 2014 rok.

Budowa obwodnicy została podzielona na dwie części: północną (o długości ok. 2,3 km) oraz południową (o długości 4,7 km).

Obwodnica będzie fragmentem drogi wojewódzkiej nr 975, stanowiącej ciąg komunikacyjny łączący gminy położone we wschodniej części województwa małopolskiego z ośrodkami zlokalizowanymi centralnie, jak Dąbrowa Tarnowska, Tarnów i Nowy Sącz. Droga ma połączenie z siecią dróg krajowych nr 4, 73 i 75.

Wojnicz od 2007 roku ma obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków - Tarnów, która wcześniej przebiegała przez jego centrum i tam krzyżowała się z drogą wojewódzką 975.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE