PARTNER PORTALU
  • BGK

Wschodnia obwodnica Wojnicza za 50 mln

  • PAP    16 marca 2012 - 15:31
Wschodnia obwodnica Wojnicza za 50 mln

Wojnicz w woj. małopolskim będzie miał wschodnią obwodnicę w ciągu drogi wojewódzkiej nr 975, biegnącej od Dąbrowy Tarnowskiej do Zakliczyna. W piątek rozpoczęła się budowa trasy, której koszt ma przekroczyć 50 mln zł.
Jak ocenił wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, dzięki nowej obwodnicy polepszy się komfort podróży oraz bezpieczeństwo mieszkańców.

Jednym z głównych celów przedsięwzięcia jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z Wojnicza i miejscowości ościennych: Wielkiej Wsi, Dębiny Łętowskiej i Dębiny Zakrzowskiej. Zostanie on przeniesiony na obrzeża, w okolice m.in. rozwijającej się strefy przemysłowej Zielony Park Przemysłowy w Wojniczu.

Czytaj też: Będzie obwodnica w Wojniczu

Całkowita wartość projektu to około 50,5 mln zł. Blisko 39 mln zł z tej sumy to unijna dotacja z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Zakończenie prac planowane jest na 2014 rok.

Budowa obwodnicy została podzielona na dwie części: północną (o długości ok. 2,3 km) oraz południową (o długości 4,7 km).

Obwodnica będzie fragmentem drogi wojewódzkiej nr 975, stanowiącej ciąg komunikacyjny łączący gminy położone we wschodniej części województwa małopolskiego z ośrodkami zlokalizowanymi centralnie, jak Dąbrowa Tarnowska, Tarnów i Nowy Sącz. Droga ma połączenie z siecią dróg krajowych nr 4, 73 i 75.

Wojnicz od 2007 roku ma obwodnicę w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków - Tarnów, która wcześniej przebiegała przez jego centrum i tam krzyżowała się z drogą wojewódzką 975.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.