PARTNER PORTALU
  • BGK

Wspólnie zbudują most na Wiśle

  • pap    1 listopada 2013 - 07:22
Wspólnie zbudują most na Wiśle

Porozumienie w sprawie budowy mostu na Wiśle w Nowym Korczynie podpisali w czwartek marszałkowie województw świętokrzyskiego i małopolskiego - Adam Jarubas i Marek Sowa. W optymistycznym wariancie przeprawa powinna być gotowa w 2018 roku.
Planowany most ma być częścią drogi wojewódzkiej nr 973 Busko Zdrój - Nowy Korczyn - Borusowa. Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, inwestycja dotyczy całego odcinka trasy. Remont fragmentu od Buska Zdroju do mostu sfinansuje świętokrzyski samorząd, zaś od mostu do Borusowej - Małopolska. Koszty budowy samej przeprawy zostaną rozłożone po połowie między regiony.

Jak napisano na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, "być może już w listopadzie uda się ogłosić przetarg na wyłonienie firmy, która zajmie się przygotowaniem całej dokumentacji niezbędnej do rozpoczęcia inwestycji. (...) Jeżeli budowa dróg i mostu ruszy w 2015 roku, powinna zakończyć się w roku 2018" - poinformowano.

Województwo świętokrzyskie wspólnie z podkarpackim buduje most na Wiśle w Połańcu. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia to 178 mln zł. Świętokrzyskie pokrywa 48 proc. wydatków, tj. 86 mln zł. 85 proc. tej kwoty będzie pochodziło z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma być gotowa w październiku 2014 r.

Na odcinku Wisły, będącym południowo-wschodnią granicą woj. świętokrzyskiego, są cztery mosty: w Szczucinie (Małopolska), Nagnajowie (Podkarpacie), Sandomierzu (Świętokrzyskie) i Annopolu (Lubelskie).


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: