PARTNER PORTALU
  • BGK

Wstrzymano remont Prudentialu

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy/PAP    20 października 2010 - 06:37

Remont odbywał się bez kierownika budowy, a inwestor nie poinformował projektantów rewitalizacji o rozpoczęciu prac.
Do 2003 r. w budynku działał hotel Warszawa. Przebudowa Prudentialu ruszyła w sierpniu. Zaplanowano tam hotel, biura i apartamenty. Pierwszy polski drapacz chmur miał odzyskać wygląd z lat 30. XX w. – informuje „Życie Warszawy”.

Inwestorem jest krakowska rodzina Likusów, która nabyła obiekt od Polimeksu-Mostostalu. Jednym z punktów umowy towarzyszącej transakcji jest zlecenie byłemu właścicielowi budynku wykonania jego remontu.

Prace ruszyły, ale inwestor nie powiadomił o nich architektów, którzy zrobili nowy projekt Prudentiala, zachowujący jego historyczny wystrój.

I to właśnie architekci widząc, jak robotnicy zaczęli skuwać socrealistyczne elementy wnętrza budynku, wszczęli alarm, informując o tym m.in. powiatowy inspektorat nadzoru budowlanego.

Tymczasem do nowych właścicieli Prudentialu zgłosiło się już Muzeum Historii Polski, którego siedziba ma powstać nad Trasą Łazienkowską, z propozycją pozyskania do swych zbiorów płaskorzeźb i obrazów m.in. z dawnej sali bankietowej.

Trudno przewidzieć, jakie będą dalsze losy inwestycji, ponieważ głos w tej sprawie ma także stołeczny konserwator zabytków – czytamy w „Życiu Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.