PARTNER PORTALU
  • BGK

WXCA już z umową na wykonanie projektu Muzeum Historii Polski

  • PTWP - PropertyNews.pl/Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego    30 stycznia 2016 - 08:49
WXCA już z umową na wykonanie projektu Muzeum Historii Polski
Muzeum Historii Polski, fot. WXCA

W obecności ministra kultury prof. Piotra Glińskiego podpisano umowę ws. wykonania projektu siedziby Muzeum Historii Polski w Warszawie. Sygnatariuszami umowy byli dyrektor MHP Robert Kostro oraz prezes pracowni architektonicznej WXCA Szczepan Wroński.
Wicepremier wyraził nadzieję, że Muzeum Historii Polski zostanie otwarte na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018 r. Prof. Gliński przypomniał, że nowa siedziba Muzeum Historii Polski powstanie na terenie Cytadeli Warszawskiej w zespole muzealnym, w którym będą również: Muzeum Wojska Polskiego oraz już istniejące: Muzeum X Pawilonu i Muzeum Katyńskie. Muzeum Historii Polski zajmie główne miejsce w kompleksie.

- To będzie przestrzeń otwarta dla warszawiaków, dla całego społeczeństwa. Mam nadzieję, że będą tam przybywały liczne wycieczki ludzi z całej Polski – mówił minister kultury.

- Dla nas to jest bardzo ważne, bo już prawie 10 lat walczymy o miejsce dla muzeum, o muzeum, o pieniądze dla muzeum. Teraz możemy już przystąpić do projektowania jego stałej siedziby – komentował dyrektor MHP Robert Kostro.

Muzeum Historii Polski zostało powołane w 2006 r. Do chwili obecnej nie podsiada ono stałej siedziby.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Polak, 2016-02-03 02:00:57

    TO SIE NAZYWA POLSKA ARCHITEKTURA !!!! …muzeum Historii Polski w stali Corteen !!! :-D
  • przekret, 2016-02-03 01:46:57

    Muzeum Historii Polski to calkowicie inne zamierzenie projektowe niz Muzeum Wojska Polskiego! Biuro projektowe wygralo konkurs ale na zupelnie inny obiekt niz MHP… Zgodnie z prawem, jesli MHP mialoby byc realizowane w innym miejscu niz nad trasa Lazienkowska (zgodnie z rozstrzygnieciem innego ko...nkursu) - musialby zostac ogloszony nowy konkurs architektoniczny… Nie mozna ot tak sobie przyznawac projektow (z publicznych funduszy) komu sie chce !!!  rozwiń