PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybierają nazwy dla mostów

  • AZA    21 kwietnia 2010 - 12:49

20 kwietnia w bydgoskim ratuszu po raz pierwszy spotkała się komisja, która spośród ponad tysiąca propozycji wybierze nazwy dla nowo budowanych obiektów inżynieryjnych.
Komisja w pierwszej kolejności sprawdziła propozycje bydgoszczan pod względem formalnym m.in. czy w Bydgoszczy nie ma już ulic lub mostów o takiej samej nazwie. Następnie każdy z członków jury wybierze 3 najlepsze jego zdaniem propozycje nazw dla każdego z obiektów:

- mostu tramwajowego projektowanego w ciągu ul. Naruszewicza
- mostu drogowego odbudowywanego w ciągu ul. Spornej
- trasy drogowej, która połączy osiedle Leśne ze Wzgórzem Wolności.

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń - łącznie 276 mieszkańców nadesłało ponad 1000 propozycji – nie udało się rozstrzygnąć konkursu podczas jednego posiedzenia komisji. Ostatecznego wyboru nazw jury dokona najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu.
Nagrodą w konkursie ogłoszonym przez prezydenta Konstantego Dombrowicza – oprócz sławy i uznania – jest roczny bilet uprawniający do korzystania bezpłatnie ze wszystkich miejskich środków transportu (miejskich autobusów, tramwajów i tramwajów wodnych).

Z konkursu wyłączony został most w ciągu ul. Ogińskiego, który decyzją Rady Miasta został nazwany im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.