PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybiorą najlepsze architektoniczne pomysły dla Warszawy

  • bad    27 sierpnia 2014 - 18:19

W konkursie udział wzięli architekci, artyści, projektanci, studenci i osoby, które chciały podzielić się swoim pomysłem dla Warszawy z zakresu architektury, urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej. Nadesłano 77 propozycji, na które można głosować do końca sierpnia.
Na początku października odbędzie się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców we wszystkich kategoriach (nagroda tematyczna Jury Konkursowego "PORY ROKU", nagroda Jury Konkursowego, nagroda Internautów). Uroczystość będzie okazją do zaprezentowania bezpłatnej aplikacji mobilnej FUTUWAWA na system Android. Aplikacja służy do zwiedzania Warszawy szlakiem wyobrażonych placów, budynków, bulwarów, mostów, ulic, instalacji czy mebli miejskich zaprojektowanych przez najlepszych architektów i artystów, studentów i amatorów.

Czytaj też: Warszawa zaatakuje kulturą. 50 imprez w 50 godzin non stop

Futuwawa to interaktywna przestrzeń wystawiennicza miejskich projektów związanych z Warszawą. Projekty to propozycje z zakresu sztuki w przestrzeni publicznej, rozwiązań architektonicznych oraz urbanistycznych, których m.in. futurystyczność sprawia, że nie mogą zostać zrealizowane ze względów planistycznych, technologicznych, finansowych. Portal prezentuje także te projekty, które są gotowe do realizacji i być może, w bardzo niedalekiej perspektywie, pojawią się na mapie Warszawy.

Dzięki projektowi FUTUWAWA Warszawa posiada interaktywną platformę wystawienniczą miejskich projektów związanych z przyszłością miasta. Platforma ta nie tylko umożliwia dyskusję nad Warszawą, jej możliwościami i bolączkami, ale również stanowi bazę projektów, które mogą zostać wykorzystane przez urzędy, inwestorów czy społeczności lokalne.

Do 12 września w Plażowej (ul. Wybrzeże Szczecińskie 1) można oglądać wystawę FUTUWISŁA, prezentującą 20 okołowiślanych projektów zgromadzonych w I i II edycji FUTUWAWY.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.