PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybrano wykonawcę fragmentu obwodnicy Łomży

  • PAP/JS    12 grudnia 2017 - 22:08
Wybrano wykonawcę fragmentu obwodnicy Łomży
W ramach obu zadań wybudowanych zostanie prawie 16 km dróg krajowych (fot. pixabay.com)

Odcinek trasy S61 od węzła "Łomża Zachód" do węzła "Kolno" zbuduje za prawie 443 mln zł firma Impresa Pizzarotii. To najważniejszy fragment przyszłej obwodnicy Łomży, z mostem nad Narwią - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
"Dzisiejsze rozstrzygnięcie przetargu na projekt i budowę tego odcinka realizacyjnego jest ostatnim na drodze ekspresowej S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką, a Szczuczynem" - napisano w komunikacie.

W przetargu oferty złożyło 11 firm i konsorcjów. Najniższą cenę zaproponowała Impresa Pizzarotti - 442,8 mln zł. (46 proc. ceny zamawiającego). Najwyższą konsorcjum Salini Impregilo i Salini Polska - 711,7 mln zł.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "Projektuj i buduj". Wykonawca ma 31 miesięcy na realizację całego zadania, w tym 15 miesięcy na projektowanie i 16 miesięcy na roboty z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie (nie wliczając okresów zimowych).

Odcinek od węzła "Łomża Zachód" do węzła "Kolno" ma ponad 13-km i wraz z fragmentem S61 od węzła "Łomża Południe" do węzła "Łomża Zachód" długości 7,18 km - stanowić będą obwodnicę Łomży wyprowadzającą ruch tranzytowy z tego miasta.

W ramach obu zadań wybudowanych zostanie prawie 16 km dróg krajowych. Oba odcinki zaplanowane zostały jako dwujezdniowe - po dwa pasy ruchu w każdą stronę, z nawierzchnią z betonu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.