PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybrano wykonawcę nowego budynku KUL

  • PAP    11 kwietnia 2011 - 16:03

Polsko-portugalskie konsorcjum firm z liderem ABB-FDO z Warszawy wygrało przetarg na budowę jednego z trzech segmentów nowego budynku Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli (Podkarpackie). Inwestycja kosztować będzie ponad 13 mln zł.
Jak powiedział w poniedziałek kierownik Zespołu Projektowego ds. Funduszy Europejskich w stalowowolskim urzędzie miasta Ryszard Sęczyk, jeśli nie będzie odwołań od wyników przetargu, to w przyszłym tygodniu podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

"Do przetargu stanęło 13 firm; oferta, którą wybraliśmy, była najtańsza. Segment +C+ budynku KUL będzie miał pięć kondygnacji nad ziemią i jedną podziemną. To tutaj będzie znajdować się główne wejście do budynku administracyjno-dydaktyczno-socjalnego, który będzie składał się w sumie z trzech segmentów" - dodał.

Nowy budynek KUL jest częścią projektu realizowanego przez stalowowolski urząd miasta pn. "Stworzenie kompleksowej bazy naukowo-dydaktycznej i socjalnej dla uczelni wyższych w Stalowej Woli jako ośrodka intensyfikacji rozwoju gospodarczego i społecznego Polski Wschodniej". W jego ramach budowana jest również Biblioteka Międzyuczelniana (Uniwersytecka) i nowy budynek Politechniki Rzeszowskiej.

Całkowity koszt projektu to 84 mln zł, z czego ponad 59 mln pokrywa Unia Europejska w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.