PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybrano wykonawcę obwodnicy Brzozowa

  • PAP    27 czerwca 2014 - 16:15
Wybrano wykonawcę obwodnicy Brzozowa

W przetargu na budowę obwodnicy Brzozowa (Podkarpackie) wybrana została oferta Miejskiego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów z Rzeszowa. Budowa ok. 3,5-kilometrowej trasy kosztować będzie prawie 71,8 mln zł.
Jak poinformowała PAP w piątek rzeczniczka prasowa Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich (PZDW) w Rzeszowie Ewa Sudoł-Sikora, oferta rzeszowskiej firmy była najtańsza spośród sześciu, które wpłynęły w przetargu.

Jedynym kryterium wyboru była cena. Rzeczniczka zaznaczyła, że kwota zarezerwowana na tę inwestycję to 68 mln zł.

Jeśli nie będzie odwołań, umowa ze zwycięzcą przetargu podpisana zostanie w przyszłym miesiącu. Trasa ma być gotowa do końca 2015 r.

Obwodnica Brzozowa będzie mieć długość prawie 3,5 km i będzie częścią drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz - Sanok, która przenosi ruch z Rzeszowa i centrum kraju w Bieszczady. Dzięki obwodnicy wzrośnie komfort i bezpieczeństwo jazdy.

W ramach przygotowań do realizacji tej inwestycji PZDW wypłacił dotąd odszkodowania za ponad 200 działek, przez które trasa będzie przebiegać. Łączna suma wypłaconych rekompensat to dotychczas niemal 11 mln zł. Do wykupienia pozostało jeszcze ok. 70 działek. Obwodnica przebiegać będzie w części przez gospodarstwa rolne.

Wykonawca będzie musiał oprócz budowy drogi m.in. przebudować skrzyżowania obwodnicy z trasami lokalnymi oraz wybudować chodniki i ścieżki rowerowe.

Budowa obwodnicy będzie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Będzie to jedna z pierwszych inwestycji finansowanych z tego programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.