PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybrano wykonawcę obwodnicy Rzeszowa

  • PAP    15 stycznia 2010 - 17:25

Konsorcjum firm ze spółką Radko jako liderem, wybuduje - za ponad 441 mln zł - ośmiokilometrowy odcinek tzw. północnej obwodnicy Rzeszowa. W jej skład wchodzi odcinek autostrady A4 od węzła Rzeszów centralny do węzła Rzeszów zachód i fragment drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów zachód do węzła Świlcza.
W piątek w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrano najkorzystniejszą ofertę na tę inwestycję. Jedynym kryterium była cena.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa GDDKiA w Rzeszowie Joanna Rarus, partnerami firmy Radko będą spółki: Autostrada Wschodnia oraz indyjska firma Punj Lloyd Ltd.

"Termin realizacji inwestycji to 18 miesięcy. Kolejnym etapem będzie kontrola całego postępowania przetargowego przez Urząd Zamówień Publicznych. Dopiero po tej kontroli i stwierdzeniu braku nieprawidłowości możliwe będzie podpisanie umowy z wykonawcą" - dodała Rarus.

Oprócz budowy samej drogi - 3,5-kilometrowego fragmentu autostrady i 5-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej - wykonawca będzie musiał wybudować m.in. kilka wiaduktów i mostów.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów, do przejścia z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km.

Natomiast droga ekspresowa S19 przebiegać ma przez wschodnie województwa kraju - od przejścia granicznego z Białorusią w Kuźnicy Białostockiej do granicy ze Słowacją w Barwinku. Łączna jej długość ma mieć ok. 570 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.