PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybudują 45 km drogi S8

  • PAP    28 grudnia 2011 - 16:45
Wybudują 45 km drogi S8

Opolski oddział GDDKiA podpisał w środę umowę z wykonawcami trzech odcinków - w sumie 45 km - drogi ekspresowej S8 z Sycowa do Walichnowy, prace ruszą w styczniu i potrwają 22 miesiące - poinformował PAP rzecznik GDDKiA Oddział w Opolu Michał Wandrasz.
"Dwa z trzech odcinków - od Sycowa do Kępna i z Kępna do Wieruszowa wybuduje firma Mota Engil. Przetarg na odcinek z Wieruszowa do Walichnowy wygrało konsorcjum z firmą Dragados na czele" - powiedział Wandrasz.

W Opolu podpisano umowy na budowę 45. kilometrów drogi ekspresowej S8: od Sycowa w woj. dolnośląskim, przez Kępno w woj. wielkopolskim, do Wieruszowa i Walichnowy w woj. łódzkim.

Koszt inwestycji to prawie 1,371 mld zł. Prace na trzech odcinkach mają ruszyć w styczniu 2012 r. i potrwają 22 miesiące. W ciągu nowej drogi powstaną 44 obiekty inżynierskie.

"Będzie to droga dwujezdniowa o pełnych parametrach drogi ekspresowej - z ogrodzeniem i miejscami obsługi podróżnych, spełniająca wymogi ochrony środowiska zapisane w decyzji środowiskowej" - podkreślił rzecznik.

Zaznaczył, że prowadzenie inwestycji powierzono opolskiemu oddziałowi GDDKiA. "Mamy już doświadczenie w budowie autostrady A4 - zarówno na Opolszczyźnie, jak i na Śląsku i w woj. dolnośląskim. Dodatkowo mamy bliżej do tego miejsca niż np. koledzy z Poznania, a w 2012 r. nie będziemy realizować (...) większych inwestycji na Opolszczyźnie, stąd taka decyzja centrali" - wyjaśnił.

Pieniądze na inwestycje pochodzą w 85 proc. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, natomiast pozostałe 15 proc. z budżetu państwa.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.