PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybudują kolejny odcinek obwodnicy

  • PAP    15 lutego 2011 - 14:27
Wybudują kolejny odcinek obwodnicy

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei podpisała we wtorek umowę z konsorcjum firm pod przewodnictwem Eurovia Polska na budowę trzech kolejnych części Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Prace mają się rozpocząć w marcu, a ich zakończenie zaplanowano na styczeń 2013 r.
Jak powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei Roman Głowaczewski, umowa obejmuje m.in. budowę dwupoziomowego skrzyżowania i ronda pomiędzy drogą krajową nr 94, a powstającą obwodnicą, przebudowę istniejącego fragmentu drogi krajowej 94 na odcinku dojazdowym do nowego skrzyżowania oraz przebiegającego w pobliżu wiaduktu nad linią kolejową Wrocław - Opole.

"Realizacja tego zadania zamyka pewien etap realizacji całej obwodnicy, ponieważ łączy odcinek od ul. Swojczyckiej w Łanach do Siechnic. Jej zakończenie znacząco odciąży wschodnią cześć Wrocławia. Koszt inwestycji to ok. 56,6 mln zł" - mówił Głowaczewski.

Dyrektor oddziału Eurovia Polska S.A. Bartosz Michalski zapowiedział, że pierwsze prace rozpoczną się już w marcu. "Na czas prowadzonych prac kierowcy będą musieli się liczyć z ograniczeniami w ruchu. Najprawdopodobniej od lata przejazd drogą krajową nr 94 będzie prowadzony wahadłowo" - dodał Michalski.

Budowa Wschodniej Obwodnicy Wrocławia Bielany-Łany-Długołęka o długości ok. 38 km podzielona została na cztery główne etapy. W czerwcu 2009 r. rozpoczęto budowę najbardziej skomplikowanego technicznie, liczącego blisko 6 km fragmentu całej inwestycji. Powstaje tam m.in. nowa droga, trzy mosty nad Oławą i Odrą, dwie estakady nad terenami zalewowymi oraz 14-metrowy wiadukt drogowy nad ul. Odrzańską w Łanach. Prace mają się tam zakończyć pod koniec stycznia 2013 r.

Budowa obwodnicy jest finansowana z budżetu województwa, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, a niektóre jej elementy także z budżetów m.in. gmin Wrocław i Siechnice.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • bezradna choć stara się być zaradna, 2011-02-15 16:20:09

    Fundusz sołecki jest bazą dla zaniedbanych dróg w gminach podwarszawskich. Fundusz sołecki jeszcze długo w tych gminach będzie przeznaczany na drogi np. na zakup tłucznia/ dystryktu itp., w celu utwrdzenia nawierzchni dróg gruntowych. Gminy leżące w odłegłości 30 km od Wwy nie posiadają w większo...ści dróg asfaltowych. 66 lat minęło od zakończenia II wojny światowej a woj. mazowieckie tonie w błocie. Jedynym ratunkiem dlla jej mieszkańców jest właśnie Fundusz Sołecki na zaniedbane drogi. Wielu gminom pomagają mieszkańcy poprzez społeczne zbiórki pieniędzy na remont dróg co w połączeniu z materiałem zakupowanym z FS daje szansę na byle jaką egzystencję.  rozwiń