PARTNER PORTALU
  • BGK

Wybudują trybuny rzeszowskiego stadionu

  • PAP    7 stycznia 2011 - 12:39

Kryta trybuna na stadionie miejskim w Rzeszowie ma być zbudowana do końca września przyszłego roku. Inwestycje wykona wyłonione w przetargu konsorcjum firm: Inżynieria Rzeszów i Alstal z Inowrocławia.
Cena za jaką firmy zadeklarowały wykonać tę inwestycję - to ponad 32 mln zł - informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa. - Do przetargu zgłosiło się dziewięć firm i konsorcjów. Najtańsza była oferta Mostostalu, ale nie została ona złożona zgodnie z wymaganiami przetargu, dlatego została odrzucona. Najdroższa oferta wynosiła ponad 38 mln zł - dodał.

Teraz cała dokumentacja przetargowa zostanie skontrolowana przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń, to władze miasta planują podpisanie umowy z wykonawcami jeszcze w tym miesiącu.

Zakończony przetarg był już drugim na tę inwestycję. Pierwszy, ze względu na protesty firm, które przegrały, zakończył się fiaskiem. Najpierw Urząd Zamówień Publicznych podważył wybór polsko-ukraińskiego konsorcjum firm. Następnie miastu nie udało się podpisać umowy ze startującą w tym przetargu firmą Budimex, która zrezygnowała z realizacji budowy za ustaloną wcześniej kwotę. Budimex tłumaczył się wzrostem cen usług i materiałów budowlanych, jaki nastąpił od czasu przetargu.

Kryta trybuna na stadionie miejskim w Rzeszowie ma być zbudowana do końca września przyszłego roku. Pomieści niespełna 5 tys. kibiców. Jej budowa to pierwszy z przewidzianych kilku etapów modernizacji stadionu. W przyszłości wszystkie trybuny oraz tor żużlowy będą zadaszone.

Dodajmy, że firma Alstal budowała m.in. stadion w Toruniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.