Wyburzenie DOKP może sparaliżować Katowice? Wystarczy jeden niewłaściwy ruch

Firmę, która będzie musiała rozebrać wieżowiec przy katowickim Spodku czeka trudne zadanie. Jeden niewłaściwy ruch może sparaliżować całe miasto.
Wyburzenie DOKP może sparaliżować Katowice? Wystarczy jeden niewłaściwy ruch
fot.tvs.pl

Choć od wybuchu gazu minęły prawie 2 miesiące, dopiero teraz rozpoczęła się jego rozbiórka. Za kilka dni blok przy ulicy Energetyki w Bytomiu zniknie. Dla ekipy wyburzeniowej to trudna operacja. Jeszcze trudniejsze zadanie czeka firmę, która będzie musiała rozebrać wieżowiec przy katowickim Spodku.

Firma, która wyburzy budynek po DOKP w centrum Katowic będzie musiała wykazać się dużym doświadczeniem. Były budynek kolejowych spółek za kilka miesięcy zniknie z krajobrazu miasta. Rozbiórka 17-piętrowego wieżowca rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia.

Wyburzanie biurowca byłej DOKP w samym centrum miasta to niezwykle ryzykowna operacja. W jego sąsiedztwie znajduje się Spodek oraz jedna z najważniejszych miejskich arterii. Jeden niewłaściwy ruch może skutkować paraliżem stolicy aglomeracji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak jak się pracuje nieprofesjonalnie to może być niebezpiecznie - patrz wypadek przy komninie w Chorzowie czy Kozienicach - Sprzet FRACO pracuje w srodku Paryza przy wyburzeniach i jest bezpiecznie - a tu przy DOKP jest jeszcze azbest o którym zdajesie wszyscy zapomnieli !!! no ale Polak potrafi =...- choz wietrzymy, ze władze Katowic sa rozsądne i mino wydana zezwolenia na wyburzenie na podstawie projektu "od reki" to oby się to nie okazlo zdradliwe - potem będą znowu placze narzkania i szukanie kozla !!!! tego robotnika !!! rozwiń

Fraco - Podesty Ruchome , 2015-01-09 19:36:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE