PARTNER PORTALU
  • BGK

Wycena gruntów pod inowrocławską obwodnicę

  • AW    31 lipca 2013 - 11:40
Wycena gruntów pod inowrocławską obwodnicę

Zostały wszczęto procedury związane z ustaleniem i wypłatą odszkodowań za grunty przeznaczone pod budowę obwodnicy Inowrocławia.
Jak przypomina tamtejszy magistrat, obwodnica Inowrocławia to inwestycja rządowa, nadzorowana przez rządową instytucję - Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. W styczniu br. wydana została - długo oczekiwana przez władze miasta i mieszkańców - przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego decyzja ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej).

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes poinformowała prezydenta miasta, że 11 czerwca zawarta została umowa z wyłonionym w przetargu konsorcjum rzeczoznawców majątkowych na sporządzenie operatów szacunkowych określających wartość nieruchomości. Obecnie wysyłane są zawiadomienia o wszczęciu postępowań do ok. tysiąca właścicieli nieruchomości objętych inwestycją oraz gromadzona jest w poszczególnych sprawach dokumentacja niezbędna do wydania decyzji odszkodowawczych. W drugiej połowie sierpnia rozpoczną w terenie pracę rzeczoznawcy.

- Cieszę się, że kolejne etapy prac, przybliżające nas do rozpoczęcia budowy obwodnicy inowrocławskiej są realizowane. Rząd zabezpieczy w tegorocznym budżecie pieniądze na wypłatę odszkodowań za zajęte grunty pod naszą obwodnicę i środki te powinny być wykorzystane - powiedział prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza. - To bardzo ważna inwestycja, której realizacja przyniesie pozytywne rezultaty nie tylko dla Inowrocławia, ale też regionu kujawsko-pomorskiego i Polski. Przyspieszy przejazd w ruchu tranzytowym, da możliwość realizacji zleceń lokalnym firmom budowlanym i pozostawienia pieniędzy w regionie. Jest więc istotna dla zaktywizowania gospodarczego południowo-zachodniej części województwa - dodaje prezydent.

Starania Inowrocławia w budowę obwodnicy Inowrocławia mają swoją już bogatą, bo ponad 10-letnią historię. Z jednej strony byli jej zwolennicy, z drugiej strony zgłaszane przez przedstawicieli niektórych środowisk i instytucji kolejne żądania względem jej przebiegu i warunków (m.in. dotyczących dodatkowych dróg przejazdów, zmian w planach w zakresie przebiegu), przeszkadzały, wręcz wpływały na odsunięcie w czasie jej realizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.