PARTNER PORTALU
  • BGK

Wychowanie fizyczne za unijne pieniądze

  • PAP    30 maja 2011 - 12:39
Wychowanie fizyczne za unijne pieniądze

Zakończyła się warta 19 mln zł modernizacja budynku wydziału wychowania fizycznego i fizjoterapii Politechniki Opolskiej.
W ramach projektu finansowanego ze środków własnych Politechniki i z pieniędzy unijnych zmodernizowany został pokoszarowy budynek w drugim kampusie Politechniki – na terenie dawnej jednostki wojsk pancernych. Znalazły się tam pomieszczenia administracyjne, naukowo-badawcze, sale ćwiczeniowe oraz laboratoryjne.

Budynek składa się z trzech kondygnacji oraz poddasza. W sumie oddanych do użytku zostało około 250 pomieszczeń – w tym 3 sale seminaryjne na 100 osób każda.

W przebudowanym budynku wymieniono poszycie dachu i rynny, wzmocniono stropy i przebudowano klatki schodowe. Prace objęły też wymianę podłóg oraz stolarki okiennej. Przebudowano również instalację wodno-kanalizacyjną i elektryczną oraz założono system wentylacji. Dzięki elewacji z piaskowca budynek zyskał bardziej nowoczesny wygląd.

Zmodernizowany budynek jest pierwszym obiektem powstającego drugiego kampusu Politechniki Opolskiej. Dzięki inwestycji poprawi się infrastruktura dydaktyczno-badawcza oraz warunki kształcenia na wydziale wychowania fizycznego i fizjoterapii.

Poprzez stworzenie nowych miejsc nauki i pracy Politechnika będzie mogła zwiększyć liczbę wykwalifikowanych kadr i specjalistów z zakresu wychowania fizycznego, fizjoterapii, turystyki i rekreacji. Nowy budynek wpłynie także na zwiększenie konkurencyjności uczelni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.