PARTNER PORTALU
  • BGK

Wydłużono termin składania ofert na budowę kolejnych odcinków metra

  • PAP    24 marca 2015 - 16:06
Wydłużono termin składania ofert na budowę kolejnych odcinków metra

fot. pixabay.com

Do 31 lipca miasto wydłużyło termin na składanie ofert przez firmy, chcące wybudować kolejne stacje II linii metra w Warszawie.
"Przesunęliśmy termin składania ofert do 31 lipca w związku z tym, że wpłynęły do nas wnioski od wykonawców o przedłużenie tego terminu" - powiedziała we wtorek (24 marca) PAP rzeczniczka stołecznego metra Anna Bartoń.

Dodała, że w związku z przetargiem do Metra Warszawskiego napłynęło ponad 1300 pytań, na które spółka musi odpowiedzieć.

Warszawa ogłosiła przetarg na budowę kolejnych stacji podziemnej kolejki - po trzy na wschód i na zachód od odcinka centralnego - w październiku 2014 r. Każda firma będzie mogła złożyć ofertę na budowę tylko jednego odcinka. Określono wówczas, że firmy będą mogły składać swoje oferty do 31 marca 2015 roku.

W kierunku zachodnim (z Ronda Daszyńskiego) wybudowane zostanie ok. 3,4 km podziemnej kolejki. Planowane stacje to: "Wolska" (pod ul. Płocką przy skrzyżowaniu z ul. Wolską), "Moczydło" (pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny) oraz "Księcia Janusza" (pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza).

W kierunku północno-wschodnim (z Dworca Wileńskiego) powstanie ok. 3,12 km nowej trasy, a na niej stacje: "Szwedzka" (pod ul. Strzelecką, po wschodniej stronie ul. Stalowej), "Targówek 1" (w okolicy skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Ossowskiego) oraz "Targówek 2" (w rejonie skrzyżowania ul. Pratulińskiej z Trocką).

II linia metra wraz z nowymi sześcioma stacjami będzie miała długość ponad 13,5 km.

Według dokumentacji przetargowej budowa nowych stacji powinna potrwać nie dłużej niż 38 miesięcy. Podczas ogłoszenia przetargu prezes metra Jerzy Lejk mówił, że "jeżeli udałoby się podpisać umowę w połowie 2015 r., to w 2018, pierwszej połowie 2019 r., jeżeli wszystko by dobrze przebiegało, powinna być gotowa ta budowa".

Bartoń powiedziała, że "ten szacowany termin" pozostaje w tej chwili bez zmian.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.