PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyjątkowe koncerty w wyjątkowych zabytkach

  • JL    22 października 2010 - 09:38
Wyjątkowe koncerty w wyjątkowych zabytkach

W siedmiu odnowionych zabytkowych kościołach woj. kujawsko-pomorskiego odbędą się w ten weekend koncerty promujące program rewitalizacji.
W sobotę 23 października muzyka rozbrzmi w kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wenecji, gdzie zagra Laboratoire de la Musique, w kolegiacie Piotra i Pawła w Kruszwicy (Chopin Quartet) oraz w kościele Franciszkanów w Nieszawie, gdzie wystąpi (Toruński Kwartet Smyczkowy).

W niedzielę 24 października w kościele Michała Archanioła w Czarnem zagra Toruński Kwartet Smyczkowy, w kościele św. Trójcy w Runowie Krajeńskim – Laboratoire de la Musique, w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Potulicach – Collegium Vocale, a w kościele św. Michała Archanioła we Wtelnie zagra Toruński Kwartet Dęty Blaszany.

– Koncerty są okazją do prezentacji odnowionych zabytków będących historycznym bogactwem naszego województwa. Mam nadzieję, że zwrócą one również uwagę na walory akustyczne obiektów. To z myślą o takich właśnie wnętrzach tworzyło swoje dzieła wielu wybitnych muzyków – uważa marszałek Piotr Całbecki.

Na remonty konserwatorskie urząd marszałkowski w tym roku przeznaczy prawie 10,8 mln zł, najwięcej w historii regionu. Pieniądze te pomogą w realizacji 110 przedsięwzięć. Wsparcie z funduszy unijnych oraz z budżetu województwa trafi na realizację 90 inwestycji, a 20 dotacji pochodzi wyłącznie z budżetu województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.