PARTNER PORTALU
  • BGK

Wykonawca obwodnicy Ostródy wybrany

  • pt    15 czerwca 2015 - 13:26
Wykonawca obwodnicy Ostródy wybrany

Podpisano umowę na ostatni odcinek S7 w warmińsko-mazurskim - fot.olsztyn.pl


Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała ostatnią umowę dotyczącą ekspresowej siódemki na Warmii i Mazurach. Chodzi o budowę odcinka drogi Ostróda Północ - Ostróda Południe wraz z budową obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16.
Inwestycja polegać będzie na budowie dwujezdniowej drogi ekspresowej S7, dróg serwisowych, obiektów inżynierskich i obiektów ochrony środowiska.

W ramach zadania powstaną dwa węzły drogowe: "Ostróda Północ" na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 530 i "Ostróda Południe" na skrzyżowaniu z DK 16.

Budowie odcinka S7 towarzyszyć będzie realizacja obwodnicy Ostródy w ciągu drogi krajowej nr 16. Obwodnica Ostródy będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Kto zbuduje S7?

Wykonawcą zadania będzie konsorcjum firm Budimex SA i Ferrovial Agroman SA. Konsorcjum ma wybudować drogę w 20 miesięcy za kwotę 1,3 mld złotych.

Zawarcie umowy zamyka serię kontraktów na budowę drogi ekspresowej S7 w województwie warmińsko-mazurskim. Realizacja tego kontraktu to także kolejny etap rozbudowy drogi krajowej nr 16 w regionie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.