PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyłonienie wykonawców A2 w dwa tygodnie

  • PAP    28 czerwca 2011 - 11:20
Wyłonienie wykonawców A2 w dwa tygodnie

ZAKTUALIZOWANY. Liczymy, że w ciągu dwóch tygodni wyłonimy wykonawców i podpiszemy umowy na budowę A2 – poinformowała rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken.
Trwają negocjacje z 26 firmami w sprawie zakończenia budowy dwóch odcinków A2, które miało zbudować konsorcjum Covec – poinformowała we wtorek dziennikarzy rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken.

GDDKiA chce, by wykonawca odcinków A2 został wyłoniony w lipcu, a roboty na autostradzie ruszyły w drugiej połowie lipca.

„Na razie nie rozmawiamy jeszcze o cenach. To są negocjacje techniczne” – powiedziała rzeczniczka. Dodała, że chodzi o zbadanie czy firmy, z którymi rozmawia GDDKiA rzeczywiście mogą dokończyć budowę autostrady.

Zgodnie z kontraktami zawartymi jesienią 2009 r. Covec miał wybudować dwa odcinki autostrady A2 między Strykowem a Konotopą: odcinek A o długości 29,2 km za 754,5 mln zł oraz odcinek C o długości 20 km za 534,5 mln zł.

13 czerwca tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od kontraktu z Covec na obu odcinkach. Następnego dnia chińskie konsorcjum zadeklarowało, że chce dokończyć prace budowlane i liczy, że stron polska i chińska znajdą rozwiązanie, w którym nie będzie przegranych. Decyzja o odstąpieniu od umowy uprawomocniła się w poniedziałek.

Do północy Covec miał czas na odwołanie się od decyzji GDDKiA. Jednak – jak powiedziała we wtorek rzeczniczka – chińskie konsorcjum nie skorzystało z tego prawa i nie przekazało Dyrekcji żadnego stanowiska w tej sprawie.

Jak powiedziała Nelken po zakończeniu negocjacji zamówienie zostanie udzielone z wolnej ręki.

Czytaj też: Francuzi chcą skończyć część A2

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.