PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyłoniono firmę, która przebuduje wylotówkę z Kielc

  • PAP    30 stycznia 2013 - 17:57
Wyłoniono firmę, która przebuduje wylotówkę z Kielc

W środę rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ul. Ściegiennego, czyli wyjazdu z Kielc w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce-Tarnów - poinformował rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach Jarosław Skrzydło. Koszt prac budowlanych wyniesie 65,8 mln zł.
Łączny koszt tej inwestycji będzie jednak dużo wyższy. Od 2003 roku prowadzone były wykupy gruntów, które pochłonęły ponad 21 mln złotych. Na rozstrzygniecie czeka także przetarg na inżyniera kontraktu, który będzie nadzorował przebieg prac.

Prace budowlane wykona konsorcjum firm "Fart" oraz Kieleckiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, które spośród 11 oferentów zaoferowało najniższą cenę.

Inwestycja będzie dofinansowana w 85 proc. z Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". W połowie stycznia prezydent Kielc, Wojciech Lubawski oraz p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Paweł Szaciłło podpisali umowę ws. dofinansowania tej inwestycji.

Starania o przebudowę ulicy Ściegiennego trwały od 10 lat. Wylotówka z Kielc w kierunku południowym - droga nr 73 jest główną arterią łączącą miasto z południową częścią województwa świętokrzyskiego, m.in. Buskiem Zdrój i Pińczowem, a także wschodnią Małopolską i Tarnowem. W 2012 roku jednopasmową ul. Ściegiennego przejechało ponad 13 mln pojazdów, co daje średnią ok. 36 tys. samochodów na dobę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.