PARTNER PORTALU
  • BGK

Wymiana betonowych płyt już na dniach

  • www.Osowa24.pl    12 listopada 2012 - 10:58
Wymiana betonowych płyt już na dniach

Dobre wiadomości dla tych mieszkańców Osowej, którzy korzystają z betonowego odcinka Jednorożca i Koziorożca przy pasażu „Czerwona Torebka”.
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że płyty będą wymienione na wiosnę. Tymczasem roboty ruszą już za kilka dni, informuje radna Małgorzata Chmiel. Od kilku tygodni pilotujemy sprawę dotrzymania warunków ustalonych w pozwoleniu na budowę.

Poniżej list w tej sprawie radnej Małgorzaty Chmiel.

„Szanowni Państwo, udało się! Miło mi poinformować, że dzięki wielu listom i telefonom, w których prosili mnie Państwo o przyśpieszenie wymiany płyt przy Czerwonej Torebce, otrzymałam wczoraj zapewnienie, że w najbliższych dniach roboty się rozpoczną! Nie będziemy czekać do wiosny, choć takie były wcześniejsze ustalenia.

Część robót będzie finansowana przez Czerwoną Torebkę, a część przez ZDiZ. Wymienione zostaną wszystkie płyty od ul. Niedziałkowskiego do asfaltu w ul. Jednorożca. Może choć trochę poprawi to Państwa komfort przejazdu. Położone zostaną te lepsze płyty typu YOMB.

Przypominam, że nawierzchni tego przejazdu nie można zrealizować docelowo, bo miejscowy plan przewiduje zupełnie inny przebieg skrzyżowania Koziorożca/Jednorożca. Nie można też zrealizować tego kawałka ul. Koziorożca, bo nie ma gdzie odwodnić tej ulicy. Stąd to bajoro na skrzyżowaniu podczas dużych deszczów.

Jedyną możliwością dla ul. Koziorożca jest jej odwodnienie do planowanego zbiornika Osowa II. Dlatego teraz moim priorytetem dla Osowy jest wygospodarowanie pieniędzy w przyszłorocznym budżecie na projekt tego odwodnienia. Dzięki temu mielibyśmy szanse na unijne pieniądze na realizacje".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.