PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontowali zniszczoną przez powódź drogę w Toruniu

  • AT    31 sierpnia 2012 - 21:00
Wyremontowali zniszczoną przez powódź drogę w Toruniu

Zakończyła się trwająca blisko rok przebudowa ulicy Turystycznej. Za 3,5 mln złotych drogowcy wykonali nową nawierzchnię, chodniki, zatoki autobusowe i odwodnienie ulicy, która była systematycznie zalewana podczas powodzi.
Ulica Turystyczna jest drogą wojewódzką zlokalizowaną na osiedlu Kaszczorek, leżącą we wschodniej części Torunia. Położenie w bliskim sąsiedztwie Wisły sprawiało, że przy wysokim stanie rzeki, ulica była często zalewana. Dlatego stan jej nawierzchni i chodników pozostawiał wiele do życzenia.

W ubiegłym roku miasto znalazło fundusze na gruntowną modernizację  1-kilometrowego odcinka od ulicy Przy Skarpie do ulicy Ligi Polskiej.

Prace ruszyły pod koniec 2011 roku. Powstała nowa jezdnia z betonu asfaltowego, chodnik z kostki betonowej, nowe zatoki autobusowe, zjazdy bramowe i odwodnienie do kanału deszczowego. Inwestycja kosztowała około 3,5 mln złotych. Prowadziła ją firma PBDI z Torunia.

Warto dodać, że drogowcy wykonali szereg prac dodatkowych, które nie były objęte podstawowym zakresem umowy. Został m.in. wybudowany drenaż skarpy ul. Turystycznej. Ma on zapobiegać wysiękom wód na jezdnię, szczególnie niebezpiecznym w okresie zimowym. Ponadto został wykonany przepust z zasuwą zwrotną i odprowadzanie wód opadowych terenów poza pasem drogowym ul. Turystycznej, czyli z ul. Wieżowej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.