PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontowano 9 km dróg w Toruniu

  • AT    4 stycznia 2013 - 18:13
Wyremontowano 9 km dróg w Toruniu

W mijającym 2012 roku drogowcy wyremontowali w Toruniu prawie 9 km dróg. Nową nawierzchnię ułożono w ponad 30 miejscach.
Oprócz wielkich inwestycji drogowych, jak trwająca budowa nowego mostu, zakończone w tym roku modernizacje ulic Polnej, Skłodowskiej-Curie i placu Hoffmanna, dobiegające końca przebudowy ulicy Bema oraz układu komunikacyjnego w rejonie Polna-Ugory czy budowa pełnowymiarowych, utwardzonych ulic na Wrzosach i Stawkach, miasto wydało w tym roku 15 mln zł na bieżące remonty dróg - podaje toruński magistrat. - Za tę kwotę udało się poprawić stan prawie 9 km toruńskich ulic na terenie całego miasta.

Na Starówce nowy wygląd zyskały ulica Szpitalna i ostatni, wymagający remontu odcinek ulicy Kopernika. Na obu ulicach kosztem ponad 732 tys. zł wymieniono jezdnię wraz z podbudową i ułożono nowe chodniki. Dodatkowo Szpitalna z tzw. ślepej ulicy zmieniła się w ulicę jednokierunkową. Od 16 listopada można nią przejechać od Rynku Nowomiejskiego w kierunku placu św. Katarzyny, co z pewnością jest dużym ułatwieniem dla kierowców wyjeżdżających ze starówki.

Na Mokrem największy remont dotyczył Szosy Lubickiej. Nowy wygląd mają jezdnia południowa i północna tej ulicy. Na odcinku 460 metrów, na wysokości gazowni - od pl. Daszyńskiego do wjazdu do nowego osiedla - drogowcy położyli nową nawierzchnię bitumiczną wraz z podbudową - łącznie 6720 m kw.

Zostały też wykonane wjazdy i zatoka postojowa (270 m2). Remont kosztował około 1,8 mln zł, z czego ponad 800 tysięcy pochodziło ze środków rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Na tym samym osiedlu odnowione też były ulice: Wojska Polskiego, Studzienna i Prądzyńskiego - podaje urząd.

Na Chełmińskim Przedmieściu wyremontowano: Zamenhofa, Moczyńskiego, Jeśmanowicza i Sczanieckiego. Wszystkie te ulice mają nowe nawierzchnie i chodniki.

Jak informuje magistrat wiele działo się w 2012 roku na Polnej. Oprócz generalnej przebudowy dużego fragmentu tej ulicy (od Grudziądzkiej do skrzyżowania z ul. Chrobrego), wykonano też remont 800-metrowego odcinka jezdni północnej Polnej - od ul. Chrobrego do torów PKP (rok wcześniej była zrobiona część południowa). Nowa jezdnia i jednostronny chodnik z polbruku kosztowały 1 mln 120 tys. zł.

Nowy wygląd zyskała również ulica Rolnicza. Na odcinku od torów do ul. Traktorowej drogowcy wykonali nową jezdnię z podbudową, parkingi bitumiczne i jednostronny chodnik.

W tym rejonie trwa też remont niewielkiego, ale strategicznie położonego mostku na ulicy Chrobrego, koło skrzyżowania z ul. Fabryczną. Za 780 tys. zł zostanie wymieniona płyta przeprawy, wzmocnione przyczółki oraz umocnione brzegi Strugi Toruńskiej. Nową nawierzchnię zyska jezdnia i obustronny chodnik. Dla bezpieczeństwa pieszych powstaną bariery ochronne - podaje urząd.

- Prace zakończą się w maju, później niż planowano, bo drogowcy natknęli się na niezinwentaryzowane kable energetyczne. Ale do ruchu ulica będzie dopuszczona szybciej, po zakończeniu robót nawierzchniowych - wyjaśnia Andrzej Glonek, dyrektor MZD.

Na Bydgoskim Przedmieściu za ponad 574 tys. zł została wykonana nowa jezdnia, podbudowa i chodnik ulicy Konopnickiej. Nową nawierzchnię ma też ul. Żeromskiego - informuje magistrat. - Dynamicznie postępowały roboty na ulicy Kraszewskiego. Na odcinku 170 metrów wyremontowano dwie jezdnie i chodniki.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.