PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontowano dworzec PKP w Brzegu Dolnym

  • PAP    11 września 2014 - 16:42
Wyremontowano dworzec PKP w Brzegu Dolnym

Prawie 3 mln zł kosztował remont pochodzącego z końca XIX w. dworca PKP w Brzegu Dolnym. Odnowiony budynek oddano właśnie do użytku.
Jak poinformował rzecznik PKP S.A. we Wrocławiu Bartłomiej Sarna, gruntownej przebudowie poddano cały budynek dworca i jego otoczenie. Zachowano przy tym historyczne detale obecne w bryle budynku, który pochodzi z 1876 r.

"Renowacji poddano elewację wraz z detalami architektonicznymi (...). Odnowiono hol, który zyskał kompletnie nowy wygląd, oświetlenie, posadzki, gabloty informacyjne i tablicę z planem budynku wykonaną specjalnie dla osób niewidomych i niedowidzących" - wyliczał Sarna.

W ramach przebudowy wyremontowano wszystkie pomieszczenia wewnętrzne, klatki schodowe i dach. Wymieniono instalacje oraz stolarkę okienną i drzwiową.

Czytaj też:  Na sześciu dworcach PKP powstaną obiekty handlowo-usługowe

Remont dworca kosztował niemal 3 mln zł. Sfinansowano go ze budżetu PKP i budżetu państwa.

Dworzec w Brzegu Dolnym to dwunasty dworzec na terenie Dolnego Śląska, który został zmodernizowany przez PKP w ostatnich latach. Kolejowa spółka na Dolnym Śląsku przebudowuje jeszcze dwa dworce w: Obornikach Śląskich i Jaworzynie Śląskiej. Planowany termin zakończenia tych inwestycji to wiosna przyszłego roku.

Czytaj też:  PKP zmieni nasze miasta?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.