PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontowano odcinek drogi wojewódzkiej nr 702

  • PAP    16 grudnia 2013 - 20:39
Wyremontowano odcinek drogi wojewódzkiej nr 702

Ponad 4 mln zł kosztowała modernizacja ul. Łąkoszyńskiej w Kutnie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 702 (Zgierz-Kutno). To jedna z ważniejszych tras łączących aglomerację łódzką z północną częścią regionu.
Inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi rozpoczęła się w maju i była dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2013. Wartość inwestycji to ponad 4 mln zł - poinformował w poniedziałek PAP Marcin Nowicki z ZDW w Łodzi.

W ramach modernizacji drogowcy wykonali nową konstrukcję jezdni, rozbudowali skrzyżowania, wybudowali zjazdy i chodniki. Droga zyskała również kanalizację deszczową oraz zatoki autobusowe. Wykonawcą robót była firma Skanska.

Droga nr 702 to jedna z ważniejszych tras łączących aglomerację łódzką z północną częścią regionu - łączy ona m.in. Zgierz i Kutno z autostradą A2.

"Nie bez znaczenia jest też fakt, że w pobliżu ul. Łąkoszyńskiej w Kutnie dynamicznie rozwija się strefa ekonomiczna, która dzięki tego typu inwestycjom będzie jeszcze lepiej skomunikowana" - zaznaczył marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

To kolejna tegoroczna inwestycja w miastach regionu przeprowadzona przez łódzki ZDW. Wcześniej rozbudowano odcinki dróg m.in. w Bełchatowie, Rawie Mazowieckiej i Sieradzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.