PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontowano Teatr Ochoty w Warszawie

  • AT    18 marca 2015 - 13:40
Wyremontowano Teatr Ochoty w Warszawie

fot. R. Motyl/UM Warszawa

Budynek Teatru Ochoty zyskał nowy blask dzięki środkom miasta i funduszom europejskim w ramach "Mikroprogramu Rewitalizacji Dzielnicy Ochota miasta Warszawy”.
- Modernizacja siedziby teatru była projektem długo oczekiwanym nie tylko przez mieszkańców dzielnicy, ale także przez wszystkich miłośników teatru. Rozbudowa teatru i rewitalizacja skweru zieleni była możliwa dzięki wsparciu z budżetu miasta oraz w ramach środków unijnych – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz prezydent Warszawy. - Niechaj ten teatr służy mieszkańcom Warszawy i skupionej wokół niego zainteresowanej sztuką młodzieży. Niech publiczność ma niezmiennie ochotę na odwiedzanie Teatru Ochoty.

Remont obejmował dobudowę kawiarni, magazynu i sal edukacyjnych, poprawę akustyki sali teatralnej oraz montaż nowych instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Teatr został również przystosowany do potrzeb widzów z niepełnosprawnością ruchową. Budynek posiada windę oraz podjazdy dla wózków inwalidzkich. Poza funkcjonalnymi zmianami, teatr przeszedł także rewolucję estetyczną. Wszystkie przestrzenie zostały gruntownie odnowione, a za sprawą szklanej elewacji z motywem szachownicy obiekt zyskał nowoczesny i indywidualny charakter, wyraźnie zaznaczając swoją obecność na mapie dzielnicy.

Czytaj też: Dotknij Teatru w 41 miastach w Polsce

- Powrót do wyremontowanego i rozbudowanego budynku to wielkie szczęście i wielka przygoda, ale także wielkie wyzwanie. 3 lata to dużo czasu, wielu widzów zdążyło zapomnieć o Teatrze Ochoty przy ul. Reja 9. Mamy niepowtarzalną szansę by zacząć wszystko od nowa – stworzyć nowy program, nową komunikację, nowe standardy pracy. Zaprezentować się publiczności w zupełnie nowej odsłonie – mówi dyrektor naczelna Teatru Ochoty Joanna Nawrocka.

Program artystyczny Teatru Ochota po modernizacji siedziby

Oficjalne otwarcie sceny połączone z premierą spektaklu „33 powieści, które każdy powinien znać” zostało zaplanowane na 27 marca 2015 roku. Spektakl powstaje we współpracy Igora Gorzkowskiego z grupą młodych aktorów wyłonionych w otwartym konkursie Polowanie na motyle. To pierwszy punkt nowego programu artystycznego Teatru Ochoty skierowanego do młodych twórców teatralnych oraz młodej widowni teatralnej.

Do końca sezonu repertuar teatru wzbogaci się również o spektakl Antoniego Ferencego (młody reżyser i dramatopisarz zadebiutował na deskach Teatru Soho w grudniu 2014 roku spektaklem „Upadek pierwszych ludzi”) oraz reżyserski debiut Aniki Idczak, laureatki pierwszej edycji Polowanie na motyle.

Spektakle współprodukowane przez Teatr Ochoty w poprzednich sezonach: m.in. „Idiota”, „Burza”, „Tajemniczy klient” będą grane w Teatrze Soho, scenie tworzonej we współpracy ze stowarzyszeniem Studio Teatralne Koło. Na Reja 9 zostanie przeniesione przedstawienie „Kalino malino czerwona jagoda” Igora Gorzkowskiego oraz „Mały ma dziewczynę” Agaty Dyczko.

Nadchodzące sezony teatralne to także kontynuacja i rozwój linii edukacyjnej Teatru Ochoty realizowanej m.in. w ramach programu Ogniska Teatralnego. Obecnie na zajęcia teatralne uczęszcza około 200 uczestników (dzieci, młodzież, dorośli).KOMENTARZE (1)

  • Grażyna Zaczek, 2015-04-07 21:01:27

    Uprzejmie proszę autora artykułu i administratora strony o poprawne używanie nazwy teatru. Teatr nazywa się TEATR OCHOTY, bo jak chcieli jego założyciele i twórcy /Halina i Jan Machulscy/ oraz grono współzałożycieli do grona których się poczuwam powstał z ochoty grupy twórców i dla mieszkańców Och...oty.Z mieszkańcami prowadził nieustający dialog poprzez dyskusję po przedstawieniach.A zaczęło się to w listopadzie 1970 roku.Warto by może pamiętać i uhonorować tablicą pamiątkową jego twórców na odnowionym gmachu w czterdziestą piątą rocznicę powstania.Dobrze by doczekała tego Pani Halina Machulska.Zawsze to miło za życia wiedzieć ,że ślad po nas zostanie .  rozwiń