PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontowany rynek dumą Gostynia

  • GK    8 sierpnia 2013 - 16:18
Wyremontowany rynek dumą Gostynia

– Wielkopolska pięknieje również dzięki waszym przedsięwzięciom – powiedział Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, podczas spotkania podsumowującego zakończoną niedawno modernizację gostyńskiego rynku.
Wyremontowany plac w centrum Gostynia służy mieszkańcom i ich gościom już od ponad dwóch miesięcy. W poniedziałek 5 sierpnia 2013 r. w ratuszowej sali konferencyjnej zrelacjonowano przebieg inwestycji, a także zaprezentowano losy rynku na przestrzeni wieków - od początków Gostynia po imprezy, które miały miejsce w ostatnich dwóch miesiącach, w odrestaurowanej już przestrzeni placu.

Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali między innymi parlamentarzyści ziemi leszczyńskiej, przedstawiciele władz samorządowych województwa, powiatu i gminy, a także reprezentanci firm projektujących i wykonujących prace budowlane na rynku.

O historii centralnego placu w mieście mówił historyk Grzegorz Skorupski, radny rady miejskiej. Wizję rekonstrukcji przypomniał projektant Wojciech Jędrzejczyk, właściciel firmy architektoniczej z Radomska.

Przebieg prac zrelacjonowali: zastępca burmistrza Elżbieta Palka oraz Henryk Sadzki, naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji. Maciej Kretkowski, naczelnik wydziału promocji, zaprezentował rynek jako nowe miejsce spotkań mieszkańców, nawiązując do hasła „Rynek sercem naszego miasta".

Burmistrz Jerzy Kulak podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji zadania. W sposób sposób szczególny uhonorował radnych rady miejskiej, bo to oni przecież, w głosowaniu nad budżetem, podjęli decyzję o modernizacji rynku.

Każdy spośród obecnych na spotkaniu rajców otrzymał symboliczny „kawałek rynku" - fragment kostki brukowej z napisem „RYNEK 2013".

Po krótkich wystąpieniach gości, uczestnicy spotkania udali się na rynek, gdzie przy grającej ławeczce miał miejsce krótki koncert. W ten sposób członkowie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej chcieli symbolicznie zwrócić uwagę na ten niezwykły element małej architektury, umożliwiający wysłuchanie fragmentów utworów, napisanych przed dwoma stuleciami przez Józefa Zeidlera, patrona tej organizacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • teofil, 2014-10-12 23:50:18

    Radni promują się za nasze pieniądze
  • mis, 2014-10-12 23:32:42

    Ile razy można coś remontować - wszędzie są parkingi przy rynku a u nas co zrobiono.