PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontują dworzec Chełm - Miasto

  • ChelmOnline.pl    7 sierpnia 2013 - 10:58
Wyremontują dworzec Chełm - Miasto

Po trzech latach interwencji i interpelacji poseł Zbigniew Matuszczak uzyskał zapewnienie, że dworzec Chełm Miasto zostanie w końcu wyremontowany. PKP ogłosiły już przetarg na modrnizację stacji.
O działaniach posła Matuszczaka, zmierzających do remontu dworca Chełm Miasto, pisaliśmy już w lutym 2011 roku.

- W każdym mieście dworzec jest jedną z jego wizytówek. Decyduje o pierwszym wrażeniu przyjezdnych. Tymczasem nasz wystawia nam jak najgorsze świadectwo. To efekt wieloletnich zaniedbań. Obecny stan techniczny dworca prawie w centrum miasta zawstydza i pozostawia wiele do życzenia. Ściany są brudne, stary kaflowy piec, nieszczelne okna, brak toalet. Niedługo ten budynek po prostu się zawali - mówił 3 lata temu poseł Matuszczak.

Ministerstwo w odpowiedziach na liczne pisma posła to decydowało o konieczności remontu, to wskazywało, że z analizy efektywności wynikał brak możliwości zwrotu zainwestowanych środków finansowych w perspektywie nawet najbliższych 50 lat.

Miejmy nadzieję, że ogłoszenie przetargu PKP nie wycofa się już z realizacji inwestycji.

Remont dworca kosztować ma ponad 630 tys. zł. Wykonawca będzie musiał wykonać izolację fundamentów, wymienić dach, okna i drzwi, ocieplić budynek i go pomalować.Nowy wygląd uzyskać ma także otoczenie dworca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.