PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontują i wybudują drogi na Podkarpaciu

  • PAP    31 sierpnia 2012 - 16:43
Wyremontują i wybudują drogi na Podkarpaciu

Wojewoda podkarpacki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie budowy i remontów dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Podkarpackie samorządy mają w tej edycji programu do wykorzystania ponad 62 mln zł.
Jak poinformowała w piątek rzeczniczka prasowa wojewody Małgorzata Oczoś, rządowe dofinansowanie przeznaczone jest na drogi gminne i powiatowe.

"W ramach programu samorządy mogą starać się o refundację do 30 proc. inwestycji drogowych planowanych na 2013 rok. Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania nie więcej niż jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch zadań" - zaznaczyła.

Czytaj też: Polskie drogi w budowie

Oczoś podkreśliła, że pieniądze mogą być przeznaczone na budowę lub remont drogi, z wyłączeniem prac związanych z infrastrukturą techniczną, taką jak sieci sanitarne i wodociągowe.

Nabór wniosków o dofinansowanie samorządy mogą składać w urzędzie wojewódzkim do 30 września br.

Do tej pory na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie tych inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł.

W tym roku rozpoczął się nowy etap "schetynówek". Zakłada się, że w całym kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku. W 2012 roku modernizacja i rozbudowa obejmie drogi lokalne o łącznej długości około 850 km. W kolejnych latach zadaniami programu powinno zostać objętych rocznie około 4150 km dróg lokalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.