PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontują lokale socjalne na Dolnym Śląsku

  • PAP    25 kwietnia 2012 - 13:43
Wyremontują lokale socjalne na Dolnym Śląsku

Blisko sto lokali socjalnych zostanie wyremontowanych w wyniku m.in. przebudowy dwóch pustostanów w Wałbrzychu (Dolnośląskie). Wartość wszystkich inwestycji to ponad 5 mln zł i mają się one zakończyć jeszcze w 2012 r.
Jak powiedziała w czwartek asystentka prezydenta Wałbrzycha (zabierz głos/oceń prezydenta) Anna Żabska, projekt modernizacji mieszkań socjalnych zakłada całkowitą przebudowę dwóch, pustych obecnie budynków przy ul. Drzymały i ul. Rolniczej.

Po remoncie przy ul. Drzymały powstanie w sumie 36 lokali socjalnych, w tym 14 jednopokojowych i 22 dwupokojowe. Powierzchnia użytkowa mieszkań będzie wynosiła od ponad 31 m kw. do blisko 50 m kw.

- Trzy mieszkania znajdujące się na parterze budynku będą przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych z odpowiednim wjazdem dla wózków inwalidzkich oraz specjalnie przystosowanym wyposażeniem łazienek i kuchni - mówiła Żabska.

W budynku przy ul. Rolniczej powstanie natomiast 13 mieszkań - 8 lokali jednopokojowych, 4 dwupokojowe i jeden lokal trzypokojowy. Ich powierzchnia użytkowa będzie wynosiła pod ponad 22 m kw. do blisko 55 m kw. Oprócz pokoi wszystkie mieszkania będą się także składały z przedpokoju, kuchni i łazienki.

- W tym roku na remont ok. 35 kolejnych lokali socjalnych na terenie całego miasta przeznaczono dodatkowo 1,1 mln zł. W sumie więc na terenie miasta powstanie lub zostanie zmodernizowanych blisko sto mieszkań - dodała Żabska.

Wartość wszystkich inwestycji to ponad 5 mln zł i mają się one zakończyć jeszcze w 2012 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.