PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontują osiem ulic w Tarnobrzegu

  • PAP    30 sierpnia 2012 - 19:57
Wyremontują osiem ulic w Tarnobrzegu

Prawie 1,7 mln zł kosztować będzie remont ośmiu ulic na osiedlu Miechocin w Tarnobrzegu (Podkarpackie). Drogi zostały zniszczone w lipcu ubiegłego roku przez opady intensywnego deszczu.
Inwestycja w znacznej części sfinansowana jest z rządowej promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Jak poinformował prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, pierwsze prace przy remoncie ulic już się rozpoczęły.

"Wartość całej inwestycji to blisko 1,7 mln zł, a wysokość dofinansowania wynosi prawie 1,5 mln zł. Zakres zaplanowanych prac jest dość duży i w najlepszy sposób pokazuje, jakie były zniszczenia podczas ubiegłorocznych, intensywnych opadów deszczu" - dodał.

Remont w większości przypadków będzie polegać m.in. na sfrezowaniu istniejącej warstwy asfaltu i ułożeniu nowej; odremontowane będą również przylegające do ulic chodniki. W kilku przypadkach prace obejmą również remont przepustów.

Ulice, które zostaną wyremontowane to m.in.: Dworska, Krzywa, Rolna i Żniwna.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Adam, 2012-10-27 17:13:38

    Ulice: Dworska, Krzywa, Rolna i Żniwana znajdują się na osiedlu rolniczym Miechocin usytuowanym na wzniesieniu terenu gdzie nie ma zagrożenia powodzią więc nie można mówić o zniszczeniach. Prawda jest taka, że wytypownie tego osiedla i zgłoszenie przez włzdze miasta inwestycji drogowych jest wynikie...m przyłączenia się radnego z tego osiedla do koalicji rządzącej w Tarnobrzegu. Łagodnie mówiąc możemy to nazwać nagrodą, W Tarnobrzegu jest wiele dróg zniszczonych inwestycjami kanalizacjnymi i opadami o wyższej kategori i zarząd miasta nie reaguje na prośby mieszkańców, niektórzy z nich nie mają możliwości przez lata dojechać do posesji.  rozwiń