PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontują tory między Podborami Skawińskimi a Przeciszowem

  • PAP/AT    6 maja 2015 - 10:54
Wyremontują tory między Podborami Skawińskimi a Przeciszowem

Zwiększy się poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na trasie Kraków Płaszów - Oświęcim (fot.pixabay.com)

Polskie Linie Kolejowe wyremontują tory na linii kolejowej nr 94 między Podborami Skawińskimi a Przeciszowem.
Kosztem około 20 mln zł PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontują w tym roku tory na linii kolejowej nr 94 między Podborami Skawińskimi a Przeciszowem (woj. małopolskie). Skróci to czas przejazdu pociągów na trasie Kraków Płaszów - Oświęcim.

Krótszy czas jazdy pociągów

Jak poinformował Włodzimierz Żmuda, zastępca dyrektora Regionu Południowego Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK, w ramach inwestycji między Podborami Skawińskimi a Przeciszowem zmodernizowanych będzie ponad 8 km toru, wyremontowane 3 rozjazdy oraz 9 przepustów, w tym jeden w Spytkowicach. Prace potrwają ok. 4 miesięcy i zakończą się w listopadzie tego roku.

"Umożliwi to przywrócenie na tym odcinku prędkości 100 km/h i kilkuminutowe skrócenie czasu jazdy pociągów na trasie kolejowej Kraków Płaszów - Oświęcim" - ocenił Żmuda.

W drugiej połowie tego roku PKP PLK zakończy też modernizację 13 przejazdów na linii 94. Zwiększy to poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym na trasie Kraków Płaszów - Oświęcim.

Nowa sygnalizacja

Na czterech przejazdach, w okolicach Ryczowa, Zatora i Oświęcimia pojawią się dodatkowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji a na pozostałych dziewięciu, m.in. w Wielkich Drogach i Jaśkowicach, dotychczasowe urządzenia zastąpi sygnalizacja najnowszej generacji. Koszt modernizacji wynosi ok. 13 mln zł.

Kolejarze przypominają, że w ramach prac naprawczych wykonanych w latach 2012 - 2014 między Skawiną a Oświęcimiem wymieniono 60 km torów, wyremontowano 19 mostów, wiaduktów i przepustów oraz 4 przejazdy i 2 kładki dla pieszych. Dotychczasowa wartość tych robót przekroczyła 50 mln zł.

Dzięki temu PKP PLK podniosły prędkość na przeważającym odcinku tej trasy z 40 km/h do 80 km/h, co skróciło przejazd pociągów na trasie Kraków Płaszów - Oświęcim o ok. 20 minut.

Docelowo na całej tej trasie będzie przywrócona prędkość do 100 km/h. Pozwoli to na dalsze skrócenie czasów przejazdu pociągów oraz umożliwi dogodną i bezpośrednią komunikację między dwoma województwami: małopolskim i śląskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: