PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyremontują wałbrzyskie drogi

  • PAP    24 marca 2013 - 12:17
Wyremontują wałbrzyskie drogi

Przebudowy i remonty ulic 11 listopada, Sokołowskiego oraz Makuszyńskiego rozpoczną się w przyszłym tygodniu w Wałbrzychu (Dolnośląskie). W tym roku miasto na budowę i remonty dróg chce przeznaczyć łącznie ponad 42 mln zł.
Jak poinformowała rzeczniczka prezydenta Wałbrzycha Anna Żabska, jedną z najdroższych inwestycji będzie przebudowa drogi wojewódzkiej nr 381, czyli ul. 11 Listopada. Koszt przebudowy i remontu tej drogi to niemal 11 mln zł.

Remont obejmie drogę i chodniki na długości niemal 2 kilometrów. W ramach inwestycji przebudowane zostaną także sieci wodociągowe i kanalizacyjne oraz sieć energetyczna i oświetlenie uliczne.

Z powodu remontu z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. Jak podała rzeczniczka, od poniedziałku na odcinku od Placu Górnika do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej ruch aut ulicą 11 Listopada odbywać się będzie wyłącznie w jednym kierunku. "Na czas remontu zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr 4 i 15 oraz trasa przejazdu linii nr 8" - dodała Żabska. Remont ul. 11 listopada ma się zakończyć pod koniec czerwca.

Do końca czerwca potrwa również przebudowa ul. Sokołowskiego. Tu także wyremontowane zostaną nawierzchnie jezdni i chodników. Powstanie oświetlenie uliczne oraz zostanie przebudowana sieć wodociągowa. "W miejscu dotychczasowych terenów zielonych wybudowany będzie chodnik i ścieżka rowerowa" - dodała rzeczniczka. Koszt tej inwestycji to ponad 2,7 mln zł. Na czas remontu ul. Sokołowskiego zmianie ulegną trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 9.

Niemal milion zł będzie kosztować przebudowa ul. Makuszyńskiego, gdzie zostanie poprawiona konstrukcja jezdni, chodników i zatok postojowych. Remont tej drogi zakończy się w połowie czerwca. Do tego czasu ulica będzie wyłączona z ruchu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.