PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyrzucili ich z budowy autostrady A1. Wrócą?

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    28 lipca 2010 - 06:20
Wyrzucili ich z budowy autostrady A1. Wrócą?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma kłopot. Najniższą cenę na dokończenie budowy autostrady A1 ze Świerklan do Gorzyczek zaproponowała Alpine Bau. Ta sama, którą niedawno wyrzucono z placu budowy.
W siedzibie GDDKiA w Warszawie otwarto oferty od firm, które chcą dokończyć budowę 18,3 km odcinka autostrady A1 ze Świerklan do granicy państwa w Gorzyczkach. Okazało się, że o to zamówienie będzie walczyć aż siedem konsorcjów. Wśród nich są wszystkie największe firmy budowlane działające na rynku drogowym, m.in. Polimex-Mostostal, Eurovia czy Strabag – informuje „Gazeta Wyboecza”.

Choć konkurencja jest ostra, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamiast przebierać w zgłoszeniach, będzie miała twardy orzech do zgryzienia. Okazało się, że najniższą cenę – 555 mln zł – zaproponowała Alpine Bau. Ta sama, którą pół roku temu wyrzucono z budowy.

Różnica jest ogromna, bo konsorcjum firm Dragados i Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych „Pol-Aqua”, które złożyło najdroższą ofertę, zaproponowało, że wybuduje ten odcinek za ponad 847 mln zł.

GDDKiA ma trzy tygodnie na formalne sprawdzenie ofert. Potem wyłoniony zostanie zwycięzca, a głównym kryterium ma być cena oraz termin zakończenia inwestycji (wszystkie firmy zaproponowały 18 miesięcy).

Zwycięzca przetargu ma wejść na plac budowy na przełomie III i IV kwartału tego roku. Według obietnic drogowców inwestycja ma się zakończyć przed euro 2012 – pisze „Gazeta Wyborcza”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Obywatel, 2010-07-29 02:57:05

    Przekręt goni przekręt! Nic się w tym kraju nie zmieni :(((