PARTNER PORTALU
  • BGK

Wysłużony stołeczny basen czeka przebudowa za 12 mln

  • ZWI    22 sierpnia 2013 - 19:51
Wysłużony stołeczny basen czeka przebudowa za 12 mln

Po 58 latach służby warszawiakom, basen Pałacu Młodzieży w budynku PKiN idzie do remontu. Ta pierwsza kompleksowa przebudowa, zamieni obecny basen w obiekt nowoczesny, o oryginalnych i unikalnych wnętrzach w stylu socrealistycznym.
Basen, dzięki modernizacji, zostanie dostosowany do współcześnie obowiązujących standardów i wymogów technicznych, warunków higieniczno - sanitarnych oraz z zakresu ochrony ppoż. Wymienione zostaną m.in. płytki, urządzenia służące uzdatnianiu wody, pompy i wentylacja.

Z nowego basenu będą mogły korzystać także osoby niepełnosprawne. Pomoże im w tym odpowiednie wyposażenie, m.in. dźwigi i platformy umożliwiające pokonywanie barier architektonicznych budynku, tak jak np. platforma spuszczająca do wody osoby mające problemy z poruszaniem.

Ważną częścią prac jest zastosowanie rozwiązań proekologicznych, polegających na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody. Oznacza to zmniejszenie zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych.

Jest to pierwsza, kompleksowa przebudowa tego obiektu w historii Pałacu Kultury. Od 2007 PKiN jest wpisany do rejestru zabytków, toteż prace modernizacyjne będą prowadzone z zachowaniem walorów historycznych basenu, a jego socrealistyczny styl zostanie utrzymany.

Modernizacja basenu potrwa 16 miesięcy, do listopada przyszłego roku. Koszt modernizacji basenu wynosi 12 mln zł. Przedsięwzięcie jest w całości finansowane z budżetu m.st. Warszawy. Wykonawcą prac jest firma Blanca Plus Sp. z o.o., która wyłoniona została w drodze przetargu nieograniczonego.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: