PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy będzie jeszcze ładniejsza

  • RAF    5 listopada 2009 - 15:21

Do maja przyszłego roku urokliwa część miasta jeszcze zmieni swoje oblicze. Ekipy budowlane prowadzące prace i na lądzie i na wodzie.
Bydgoszcz zamierza wymościć Wyspę Młyńską. Wszystko po to, aby zdążyć przed przyszłoroczną edycją Smooth Festival. Prace polegają na wzmocnieniu i utwardzeniu terenu pomiędzy Młynami Rothera, Brdą a tzw. międzywodziem, a także budowie miejskich szaletów i wzmocnieniu nabrzeża. – Teren zostanie utwardzony i odwodniony. Wyznaczone zostaną na nim ścieżki komunikacyjne tak, aby ciężki sprzęt np. przy rozstawianiu sceny mógł bez problemu dojechać aż do samej Brdy – wyjaśnił prezydent Konstanty Dombrowicz dziennikarzom, którzy sprawdzili na miejscu zakres i zaawansowanie prac na Wyspie. – Pozwoli to na przeniesienie na Wyspę Młyńską wielu imprez plenerowych np. ze Starego Rynku. Ten teren ma bardzo dobrą akustykę, plac jest pojemny, a na dodatek oddalony od budynków mieszkalnych. Cieszę się, że z dotychczasowymi inwestycjami na Wyspie trafiliśmy w gusta mieszkańców. Latem widzę tu wiele osób spędzających czas przy tzw. międzywodziu. Myślę, że obecnie prowadzone prace sprawią, że jeszcze więcej osób będzie tu zaglądało na spacer czy odpoczynek – dodał prezydent.

Budowa szaletów na Wyspie to konieczność przy organizacji imprez plenerowych. W sumie będzie tam 10 toalet, w tym przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na pewno nie będą szpeciły okolicy, bo zostaną zastawione wałem ziemnym, na którym pojawi się roślinność.

Prace związane z umocnieniem nabrzeża między mostami Solidarności a Sulimy-Kamińskiego prowadzone są zarówno z lądu jak i z wody. W przyszłym roku w tym rejonie rozpocznie się też budowa nowoczesnej mariny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.