PARTNER PORTALU
  • BGK

Wystawiono na sprzedaż pierwsze nieruchomości w Suwalskiej SSE

  • PAP    4 kwietnia 2014 - 18:19

- Sześć pierwszych nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 5,2 ha wystawiono w piątek na sprzedaż w podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Otwarcie przetargowych ofert 3 czerwca.
Łomżyńska podstrefa jest najmłodszą spośród podstref Suwalskiej SSE.

Wystawione na sprzedaż działki znajdują się w dwóch kompleksach. To tereny uzbrojone, przygotowane już pod inwestycje - poinformowała rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska. Grunty mają powierzchnię od 0,4 do 1,04 ha. Ceny wywoławcze wahają się od 532,2 tys. zł do 1 mln 84 tys. zł netto. Działki należą do miasta Łomża.

Grunty mają wydane przez prezydenta Łomży decyzje o warunkach zabudowy, które przewidują tam budowę obiektów produkcyjno-usługowych, magazynów, składów, budynków biurowych i administracyjnych z branż nieuciążliwych dla środowiska.

60 proc. kryteriów oceny przy wyborze inwestorów stanowi cena, którą zainteresowana firma zaproponuje w przetargu. Brane pod uwagę będą również wielkość zatrudnienia (20 proc.), deklarowana wysokość nakładów (15 proc.) oraz ogólna ocena zaproponowanego przedsięwzięcia.

Czytaj też: Jest chętny na ostatnią działkę w podstrefie Suwalskiej SSE

Prezes Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Robert Żyliński ocenia, że w związku z tym, że to pierwsza próba sprzedaży działek w podstrefie w Łomży, "nie wiadomo, jak zareaguje rynek". Podkreśla jednak, że jest spore zainteresowanie gruntami, choć na formalne decyzje o zakupie terenów pod inwestycje wpływa wiele czynników. Podkreślił, że strefa "dała impuls" do realizacji korzystnych inwestycji. "To czy zostaną wykorzystane, zależy już od przedsiębiorców" - dodaje Żyliński.

Podstrefa Łomża powstała w połowie grudnia 2013 r. Ma powierzchnię 7,6 ha. Władze miasta wielokrotnie podkreślały, że bardzo liczą na to, że strefa przyczyni się do ożywienia gospodarczego w mieście.

Suwalska strefa obejmuje 375,6 h w siedmiu podstrefach w trzech województwach: Suwałki, Grajewo, Białystok i Łomża w Podlaskiem, Ełk (w tym również ełcki park technologiczny) i Gołdap na Warmii i Mazurach oraz Małkinia Górna w województwie mazowieckim.

W 2013 r. suwalska strefa wydała 10 zezwoleń na rozpoczęcie działalności. Firmy zobowiązały się, że zainwestują 251,8 mln zł i utworzą 355 nowych miejsc pracy. Dotychczas działalność w strefie prowadzą 74 firmy, które zatrudniają 6,3 tys. osób.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: