PARTNER PORTALU
  • BGK

Wytną drzewa i będą budować wysoko

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    19 maja 2010 - 07:39
Wytną drzewa i będą budować wysoko

Mniej będzie zieleni na warszawskiej Pradze i Mokotowie. Za to wyższe budynki staną w Śródmieściu, przy Kanale Żerańskim i na Ostrobramskiej.
W Pałacu Kultury i Nauki odbyła się 18 maja publiczna dyskusja o zmianach w studium zagospodarowania stolicy. To obowiązkowy element procedury uchwalenia przez radę Warszawy ważnego dla przestrzeni miasta dokumentu – informuje „Rzeczpospolita”.

Zmiany w studium obejmują 32 rejony miasta, m.in. na Bemowie, Białołęce, Mokotowie, Pradze-Południe i w Śródmieściu. Jedna z największych zmian zaproponowanych przez urzędników to dopuszczenie do budowy wieżowców w okolicy placu Defilad. Mogą tam powstać budynki wyższe nawet niż PKiN.

Urzędnicy zrezygnowali z pomysłu, by jeden z wieżowców mógł stanąć na terenie parku Świętokrzyskiego, u zbiegu Emilii Plater i Świętokrzyskiej. Zapadła decyzja, że cały park powinien być zachowany, bez uszczuplania go.

Największe kontrowersje wzbudzały plany zabudowy kolejnych terenów zielonych w mieście. Zmiany przewidują m.in., że z Pragi-Południe całkowicie zniknie tzw. park Zajdla. Nie będzie też drzew na terenie dawnej pętli autobusowej przy ul. Żywnego na Mokotowie. Urzędnicy musieli dopuścić w tych miejscach zabudowę, bo tereny trafiły do spadkobierców przedwojennych właścicieli, a ci wygrali z miastem spory o to, co można tam budować – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.