PARTNER PORTALU
  • BGK

Wyznaczono stadiony z nowoczesnym monitoringiem

  • PAP    28 lutego 2011 - 17:24
Wyznaczono stadiony z nowoczesnym monitoringiem

Wojewoda lubuski wskazała stadiony żużlowe w Gorzowie i Zielonej Górze oraz gorzowski stadion piłkarski jako obiekty sportowe, na których ma pojawić się najnowocześniejszy sprzęt monitorujący - poinformowała rzecznik wojewody Urszula Śliwińska-Misiak.
Wojewoda Helena Hatka, powołując się na założeniami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, uważa, że dzięki nowoczesnemu monitoringowi obiekty te staną się bezpieczniejsze i bardziej przyjazne dla kibiców oraz zawodników.

Stadiony zostały wytypowane wspólnie z policją, strażą pożarną oraz Polskim Związkiem Piłki Nożnej i Polskim Związkiem Motorowym. Tak powstała lista wyżej wymienionych obiektów najczęściej odwiedzanych, a jednocześnie najbardziej narażonych na potencjalne niebezpieczeństwo.

Nowoczesny system monitoringu ma obejmować całość terenu obiektów sportowych, w tym kasy biletowe, trybuny czy parkingi.

Według wojewody, rejestracja obrazu i dźwięku w znaczący sposób wpłynie na poziom bezpieczeństwa podczas sportowych zawodów. Systemy miałyby pojawić się na lubuskich stadionach w kwietniu br., kiedy rozpoczną się rozgrywki żużlowe.

"Wszystkie wskazane obiekty posiadają już własne systemy monitoringu. Obecnie muszą jedynie dostosować się do wyższych, obowiązujących standardów. Chcielibyśmy, by nowoczesne systemy zabezpieczeń funkcjonowały już w nadchodzącym sezonie sportowym" - powiedział zastępca dyr. wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Waldemar Kaak.

Według dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. Włodzimierza Roja, spełnienie wymogów nałożonych przez wojewodę to w przypadku stadionu żużlowego i piłkarskiego inwestycja rzędu 1,5 mln zł, a takich pieniędzy jego ośrodek nie ma. W jego opinii w sugerowanym terminie nie uda się zainstalować nowoczesnych systemów monitoringu na tych obiektach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.